Moje przemyślenia

Startup Weekend tym razem znowu w Warszawie

Grzegorz Marczak
Startup Weekend tym razem znowu  w Warszawie
11

Seria Startup Weekendów rozkręca się na dobre. Niedawno odbyła się impreza w Poznaniu, za chwilę będzie w Szczecinie a potem znowu wracamy do Warszawy. I wiecie co? Znowu tam będziemy jako Antyweb bo naprawdę warto wchłonąć choćby szczyptę tej pozytywnej energii, której na tego typu imprezach je...

Seria Startup Weekendów rozkręca się na dobre. Niedawno odbyła się impreza w Poznaniu, za chwilę będzie w Szczecinie a potem znowu wracamy do Warszawy. I wiecie co? Znowu tam będziemy jako Antyweb bo naprawdę warto wchłonąć choćby szczyptę tej pozytywnej energii, której na tego typu imprezach jest aż nadmiar.

Dla tych którzy nie czytali o wcześniejszych edycjach przypomnę, że jest to 54 godzinny maraton podczas którego zespoły tworzą własny startup po czym prezentują rezultat swoich prac (w formie prototypu lub rozrysowanego pomysłu) przed jury składającym się z zaproszonych mentorów.

Podczas całej imprezy ma też miejsce cykl prelekcji i prezentacji tematycznie związanych z startupami. Wejściówka na SW jest wprawdzie płatna ale za relatywnie nie duże pieniądze dostajemy dobre miejsce do pracy, solidny feedback od mentorów, catering oraz co najważniejsze możliwość pokazania się przed potencjalnymi inwestorami.

Na pytanie czy warto próbować musicie odpowiedzieć sobie sami. Moim zdaniem warto, nawet jeśli się nie uda wygrać konkursu to i tak zdobędziecie bardzo cenne doświadczenia.

Słowo o miejscu i organizatorach

Druga edycja Warsaw Startup Weekend odbędzie się 18 - 20 listopada w Soho Factory na warszawskiej Pradze, w świeżo odremontowanej hali przygotowanej specjalnie do tego typu wydarzeń

Głównym organizatorem SWWAW jest Łukasz Młodyszewski (hardGamma Ventures) wspierany przez organizatorów pierwszej edycji czyli: Krzysztofa Kowalczyka (UBIK BC), Konrada Latkowskiego (BrandStyle) oraz Kamilę Sidor (GammaRabels).

Szczegółowe informacje oraz możliwość zakupu biletu na stronie Startup Weekend

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupstartup weekend