Telekomy

Stadion Legii Warszawa będzie jednym z pierwszych obiektów sportowych wyposażonych w 5G

GU
Grzegorz Ułan
12

Po uruchomieniu testów konsumenckich sieci 5G w Toruniu przez Play, przyszedł czas na drugą lokalizację dla 5G, którą stanie się Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym gra Legia Warszawa.

Na razie jest to list intencyjny, który podpisał Play, dostawca infrastruktury Ericsson oraz Legia Warszawa, ale już niedługo w rzeczywistych warunkach, klienci Play będą mogli sprawdzić działanie najnowszej technologii 5G, podczas uczestniczenia w zawodach organizowanych na stadionie Legii Warszawa.

Jean-Marc Harion, prezes zarządu PLAY:

To dla nas ważne, że wraz z naszym partnerem technologicznym firmą Ericsson będziemy w stanie zapewnić dostęp do korzyści wynikających z technologii 5G wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniach na stadionie Legii w Warszawie. W kolejnej lokalizacji udowadniamy, że mamy najlepszą sieć w Polsce, odpowiadającą na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów.

Mowa oczywiście o uczestnikach, którzy korzystają z urządzeń przystosowanych już do 5GB, a tych jest niewiele. Niemniej z dobrodziejstw 5G skorzystać będą mogli wszyscy odwiedzający stadion, podłączając się zwyczajnie do uruchomionego na tę okoliczność punku dostępu przez WiFi.

prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski:

Cieszymy się, że dzięki współpracy z PLAY i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że Play nie jest jedynym operatorem, który uruchamia testy 5G. Pisaliśmy już wcześniej o testach 5G Orange w Gliwicach czy T-Mobile w Warszawie, niestety na razie cicho w tym temacie jest ze strony operatora sieci Plus.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu