Gry

Stadia stawia na Cyberpunk 2077 i pojawi się w Polsce

Krzysztof Kurdyła
Stadia stawia na Cyberpunk 2077 i pojawi się w Polsce
20

Dla serwisów umożliwiających grę z chmury nie jest to łatwy okres. Premiera konsol nowej generacji ściąga uwagę większości graczy właśnie w tym kierunku. Nie znaczy to jednak, że ich zarządy mają machnąć na wszystko ręką. Obchodzący właśnie pierwsze urodziny serwis Google Stadia podał właśnie dwie ciekawe, szczególnie z polskiego punktu widzenia, informacje.

Stadia w Polsce (i nie tylko)

Dotychczas serwis Stadia był dostępny tylko w 14 krajach Ameryki Północnej i Europy, wśród których nie było naszego kraju. Google nie zdołało wystawić aż tylu serwerów, żeby zapewnić transmisję z minimalnym opóźnieniami w większej ilości miejsc. Oficjalnie zapowiedziano jednak, że do końca tego roku usługa pojawi się w kolejnych krajach regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Azja).

Co prawda nie podano żadnych konkretów, ale na pomyłkowo uaktualnionej przez Google stronie z warunkami użytkowania pojawiło się siedem nowych państw, w tym Polska. Dokument był datowany (już go zmieniono na starą wersję) na 1 grudnia 2020 r. Oprócz nas ten „zaszczyt” ma spotkać Czechy, Węgry, Portugalię, Rumunię, Słowację i Szwajcarię.

Stadia Premiere Edition za darmo

Kolejną powiązaną z naszym krajem akcją jest promocja związana z premierą Cyberpunka 2077 i wspomnianymi urodzinami Stadi. Każdy, kto zamówi w tym serwisie tę grę przed 18 grudnia, otrzyma za darmo zestaw Stadia Premiere Edition, na który składają się biały kontroler oraz Chromecast Ultra.

Zestaw otrzymają także ci, którzy zakupili tę grę przed ogłoszeniem promocji. Należy tylko pamiętać, że urządzenie dotrze do nas po premierze gry. Według regulaminu procedura wygląda tak, że w tygodniu premiery osoby uprawnione otrzymają maila i kod, który następnie należy zrealizować przez stronę. Google ostrzega, że kontrolery mogą nie dotrzeć przed końcem roku.

Jeśli potwierdzą się informacje o wejściu Stadi do Polski od 1 grudnia, prawdopodobnie także nasi gracze będą mogli skorzystać z tej promocji.

Żródło: [1], [2]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu