Gry

Jak wygląda Cyberpunk 2077 na Xbox Series X i Xbox One X? Dobrze.

Kamil Pieczonka
Jak wygląda Cyberpunk 2077 na Xbox Series X i Xbox One X? Dobrze.
22

CD Projekt RED przesuwał premierę Cyberpunk 2077 już 3 razy, ale wygląda na to, że 10 grudnia tytuł ten faktycznie wreszcie zadebiutuje. Co więcej zadebiutuje na wszystkich platformach równocześnie, czyli PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 oraz PS5. Dzisiaj możemy zobaczyć jak wygląda na konsolach Microsoftu.

Cyberpunk 2077 na Xbox Series X i Xbox One X

Za 2 dni zaplanowany jest kolejny odcinek Night City Wire, ale CD Projekt RED postanowił dzisiaj opublikować około 10 minutowe wideo, w którym pokazuje jak Cyberpunk 2077 działa na konsolach Xbox. Nie mamy co prawda bezpośredniego porównania, bo pokazane są różne ujęcia zarówno na Xbox One X, jak i na Xbox Series X, ale pewne wnioski można wyciągnąć. Trzeba też pamiętać, że to jest ta sama gra. Dopiero w połowie przyszłego roku Cyberpunk 2077 dostanie aktualizację, która wyraźnie poprawi jakość grafiki na konsolach nowej generacji. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Mimo tego, że teoretycznie gra powinna wygląda identycznie, to widać jednak nieco lepszą jakość grafiki na nowszej konsoli. Trudno powiedzieć jak bardzo, bo swoje dokłada kompresja YouTube i rozdzielczość materiały źródłowego - 1080p. Na temat płynności trudno cokolwiek powiedzieć, na obu konsolach nie odnotowałem żadnych spowolnień. Trzeba jednak pamiętać, że jest to materiał edytowany, więc ewentualnych problemów nikt z pewnością by nam nie pokazał. Trudno też powiedzieć jakie ustawienia będą dostępne na obu konsolach, w Series X pewnie może to być rozdzielczość 4K.

Na filmie pokazano wyrywki z jednej z pierwszych misji, w której V musi kogoś odnaleźć. Mamy zarówno elementy zwiedzania lokalizacji, jazdy samochodem oraz walki z przeciwnikami. Patrząc na komentarze pod filmem na YouTube i jego oceny, wygląda na to, że gracze nie mogą się doczekać premiery. Miejmy nadzieje, że tym razem CD Projekt RED już nikogo nie zawiedzie.

Cyberpunk 2077 na dwóch płytach blu-ray

W sieci pojawiły się też pierwsze zdjęcia opakowania gry dla PS4, z których wynika, że Cyberpunk 2077 będzie zajmował dwie płyty blu-ray, a po instalacji na konsoli zajmie około 70 GB, czyli całkiem sporo, ale nie rekordowo dużo. Pewne jest natomiast, że w dniu premiery pojawi się patch, który trzeba będzie pobrać przed uruchomieniem gry. To właśnie z tego powodu przesunięto premierę, CD Projekt RED nadal poprawia optymalizację gry oraz zauważone błędy, aby dostarczyć graczom jak najlepszy produkt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Wszystko o Xbox Series X