Świat

Sprzedaż urządzeń z serii Nexus przez Google Play ma się dobrze. Nie w Polsce

Kamil Ostrowski
Sprzedaż urządzeń z serii Nexus przez Google Play ma się dobrze. Nie w Polsce
31

Urządzenia mobilne wciąż będą sprzedawane za pośrednictwem Google Play. Warto zauważyć, że Google nie planuje zbaczać z raz obranej ścieżki, nawet jeżeli my, Polacy, wciąż nie możemy robić zakupów bezpośrednio u „wujka gugla”.  Bo przecież kiedyś musimy doczekać się równego traktowania ze „światem Z...

Urządzenia mobilne wciąż będą sprzedawane za pośrednictwem Google Play. Warto zauważyć, że Google nie planuje zbaczać z raz obranej ścieżki, nawet jeżeli my, Polacy, wciąż nie możemy robić zakupów bezpośrednio u „wujka gugla”.  Bo przecież kiedyś musimy doczekać się równego traktowania ze „światem Zachodu”, prawda?

Podzczas sesji pytań i odpowiedzi z dziennikarzami, zorganizowanej podczas trwającego aktualnie MWC 2013 w Barcelone, wiceprezes Google Play, Jamie Rosenberg, zapewnił, że dystrybucja telefonów i urządzeń mobilnych przez cyfrowy sklep firmy nie zostanie wstrzymana.

Za oceanem, a także w zachodniej części Europy sprzedaż urządzeń z serii Nexus bez pośredników ma się całkiem nieźle, pomimo początkowych problemów z zaopatrzeniem. W Polsce niestety musimy polegać na importerach, większych (Euro RTV AGD) bądź mniejszych (pojedynczy sprzedawcy na Allegro).

Można jednak żyć nadzieją, że wraz ze stabilizacją kursu, jaki obrała firma Google, zechce ona poszerzyć swoją sieć dystrybucji. W takim przypadku prawdopodobnie padnie na Polskę, która od lat balansuje gdzieś na granicy zainteresowania dużych firm, produkujących szeroko pojętą elektronikę.

Na dzień dzisiejszy największym problemem z dystrybucją Nexusów w Polsce nie są koszta zakupu (co zaskakujące), a opóźnienia. Kiedy reszta świata cieszyła się już z wejścia do sprzedaży wersji wyposażonych w moduł 3G i większą ilość pamięci, nam wciąż sprzedawano po starej cenie poprzednie modele. Nic w tym dziwnego – skoro dystrybutor zrobił zapasy.

Wielka szkoda, że Google nie jest bardziej zainteresowane naszym rynkiem. Zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby poświęcić Nexusowi 7 nieco uwagi, mógłby się stać dominującym w naszym kraju tabletem - rodzimym dziwactwem, jak popularność PSP. Jak na swoją cenę, oferuje bardzo duże możliwości, a dzięki „zmiękczeniu” rynku, przez tanie urządzenia z Biedronki i innych sieciówek, i politykę operatorów komórkowych, świadomość istoty urządzeń mobilnych bardzo się zwiększyła.

Google, chodź do nas! Mamy pieniądze i chcemy je wydać!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle PlayNexus7