Apple

Ta niewielka aplikacja pozwoli kontrolować odtwarzanie muzyki na MacOS

Kamil Świtalski
Ta niewielka aplikacja pozwoli kontrolować odtwarzanie muzyki na MacOS
9

Szukacie programu który pozwoli wam łatwo zarządzać odtwarzaną muzyką na systemach macOS? Koniecznie sprawdźcie tę niepozorną aplikację!

Zarządzanie odtwarzaniem muzyki, czy to z iTunes czy Spotify na komputerach Apple ostatnio stało się dla niektórych dość kłopotliwe. Chodzi o zmiany wprowadzone w najświeższej wersji systemu, po których systemowe rozwiązanie działa nieco inaczej, niż miało to miejsce do tej pory. Każdorazowe przełączanie się do aplikacji potrafi być jednak dość kłopotliwe, a co powiecie na niewielki skrót w Pasku Menu, tuż obok zegarka i spółki, z poziomu którego łatwo będziecie mogli pauzować, uruchamiać i przełączać odtwarzane w Spotify i iTunes utwory? Tutaj z pomocą przyjdzie nam niepozorna, acz bardzo przydatna, aplikacja SpotMenu!

SpotMenu: łatwe przełączanie muzyki z iTunes oraz Spotify

Rzecz niby prozaiczna — ot, zwykłe przełączanie muzyki. Ale kiedy z uruchomionym YouTube w przeglądarce na macOS High Sierra wszystko zaczyna działać nie tak, jak byśmy tego oczekiwali, trzeba przełączać się między kolejnymi aplikacjami. Pewnie też zdarzyło wam się że korzystając z klawisza Play/Pause, jedna aplikacja przestawała odtwarzać piosenkę, ale automatycznie uruchamiał się drugi program. SpotMenu pozwoli zaoszczędzić trochę nerwów w tej kwestii — jak to działa?

SpotMenu automatycznie tworzy skrót w Pasku Menu, a dokładniej w prawej jego części. Tam nieopodal standardowego skrótu ze statusem połączenia bezprzewodowego, czy stopnia naładowania baterii. I kiedy uruchomimy w iTunes czy Spotify muzykę — to właśnie z poziomu tego skrótu będziemy mogli sprawować nad nią kontrolę. Wystarczy wybrać ikonkę, a otworzy się większe menu — z okładką płyty, kilkoma przyciskami i paskiem, za pośrednictwem którego możemy przewinąć utwór do interesującego nas momentu.

Wybierać ikonkę prawym przyciskiem myszy, otwieramy rozwijane menu, za pośrednictwem którego możemy przejść do ustawień aplikacji. Tam zaś dostosujemy jej wygląd (poza samą ikonką, na Pasku Menu możemy wyświetlać także autora piosenki, jej tytuł czy nazwę albumu z którego pochodzi), a także aktywujemy automatyczne uruchomienie SpotMenu przy każdym uruchomieniu komputera.

SpotMenu: mała i praktyczna aplikacja, która zostanie ze mną na dłużej

Na co dzień korzystam z dwóch aplikacji do odtwarzania muzyki na komputerze — i tak się składa, że to właśnie iTunes i Spotify. Z reguły odsłuchuje nie tylko playlisty, ale także albumy, w losowej kolejności — dlatego dość często zdarza mi się pomijać utwory. I od kiedy klawisze funkcyjne w komputerze przestały działać na takich zasadach jak miało to miejsce dotychczas, zacząłem poszukiwać optymalnego rozwiązania, które pozwoliłoby mi nie przełączać się między kolejnymi oknami — a przy okazji, na moje potrzeby, byłoby uniwersalnym. SpotMenu okazało się wywiązywać z tego zadania śpiewająco, dlatego jeżeli szukacie aplikacji na komputery Apple która pozwoli wam kontrolować muzykę z poziomu Paska Menu — to dajcie szansę SpotMenu. Program dostępny jest za darmo i można go pobrać na oficjalnej stronie projektu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu