Spotify

No nareszcie! Spotify pozwala wyłączać irytującą opcję, której wszyscy mieliśmy dość

Kamil Świtalski
No nareszcie! Spotify pozwala wyłączać irytującą opcję, której wszyscy mieliśmy dość
44

Kilkanaście miesięcy po zaprezentowaniu efekciarskich okładek Canvas, Spotify daje możliwość ich wyłączenia. Lepiej późno, niż wcale!

Spotify regularnie kombinuje ze swoją aplikacją — i to nie zawsze w kierunku, który zadowala wszystkich, co jest naturalne. Problem polega jednak na tym, że dokonując zmian i wprowadzając nowości często zdają się zapominać, komu mają one służyć. Efektowne, pełnoekranowe, okładki z animacjami pierwszy raz pojawiły się kilkanaście miesięcy temu — i od wejścia budziły sporo kontrowersji. Wyglądają może i świetnie, a Spotify obiecuje że nie trzeba przejmować się nadmiernym poborem prądu — mimo wszystko nie każdego to przekonuje. Tym bardziej, że na tę chwilę jeżeli takowe są dostępne, to nie ma możliwości ich wyłączenia. Na szczęście idzie nowe — o czym informują użytkownicy forum Reddit.

Zobacz też: Edytuj i organizuj playlisty w Spotify dzięki temu narzędziu

Nareszcie można wyłączyć efekciarskie, pełnoekranowe, okładki w Spotify — Canvas

Od czasu wprowadzenia pełnoekranowych, animowanych, okładek (Canvas) użytkownicy nie mieli wyboru — to właśnie one wyświetlane były zamiast zwykłych okładek płyt. Ale najnowsze wersje alpha oraz beta na Androida pozwalają już dokonać tych zmian. I nie tylko one, bo u mnie w najświeższej wersji na stosowne opcje w ustawieniach są również dostępne.

Zobacz też: Jak wyświetlić tylko pobrane pliki w Spotify na iOS i Android [poradnik]

Jeżeli chcecie sprawdzić czy i u was można już wyłączyć Canvas, udajcie się do ustawień (dostępne z poziomu zakładki Biblioteka w prawym górnym rogu), a następnie przejdźcie do zakładki Odtwarzanie — a tam już poszukujcie sekcji Canvas, która pozwoli je wyłączyć. No cóż, lepiej późno, niż wcale — chociaż jestem w szoku, że tak długo kazano nam czekać na opcję, która powinna być dostępna od samego początku... prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu