Spotify

Spotify wszędzie darmowe. Posłuchamy także Led Zeppelin!

Konrad Kozłowski
Spotify wszędzie darmowe. Posłuchamy także Led Zeppelin!
56

Spotify nie zwalnia tempa w rozwijaniu swojej oferty, a dzisiejsza konferencja będzie świetną okazją do tego, by pochwalić się efektami pracy z ostatnich miesięcy. Według pojawiających się na przestrzeni ostatnich tygodni informacji wielce prawdopodobne jest, że Spotify zapowie darmowy dostęp do usł...

Spotify nie zwalnia tempa w rozwijaniu swojej oferty, a dzisiejsza konferencja będzie świetną okazją do tego, by pochwalić się efektami pracy z ostatnich miesięcy. Według pojawiających się na przestrzeni ostatnich tygodni informacji wielce prawdopodobne jest, że Spotify zapowie darmowy dostęp do usługi z poziomu urządzeń mobilnych oraz przedstawi kolejny legendarny zespół, z którym podpisał umowę - a ma nim być Led Zeppelin. Będzie ciekawie.

Na scenie nie mógł pojawić się nikt inny niż założyciel Spotify Daniel Ek. Konferencja ma miejsce w nowym biurze Spotify Nowym Jorku. Spotify osiągnęło naprawdę sporo w ostatnich latach - 4,5 miliarda godzin odsłuchanej muzyki przez uzytkowników tylko w ciagu ostatniego roku, zaś dotychczas utworzono aż 1,5 miliarda playlist.

Na Spotify składają się trzy fundamentalne elementy jak społeczność - czyli przycisk obserwuj, technologia - czyli algorytmy Spotify oraz odkrywanie - czyli miliony playslit, które powstają każdego dnia. By być dokładnym, codziennie utworzonych zostaje 1,5 miliona playlist.

Rok temu Spotify obecne było na 17 rynkach, dziś ta liczba to 35. "Piractwo ma się ku końcowi".

Niemal zgodnie z zapowiedziami - Spotify będzie zupełnie darmowe na tabletach, które coraz częściej zastępują komputery w domu. Oznacza to także, że zestawy głośników i stacje dokujące dla tego typu urządzeń staną się jeszcze ważniejszą częścią tej układanki.

Ek zwraca uwagę na chęc użytkowników do większej kontroli, dlatego ponad połowa z nich słucha wcześniej przygotowanych przez siebie i innych playlist. Spotify nie chce tworzyć kolejnego radia internetowego, dlatego podstawą do darmowego dostępu na wszystkich urządzeniach mobilnych będzie opcja odtwarzania losowego. Do wyboru mamy ogromną liczbę przeróżnych playlist, które wybrać można w zależności od naszego humoru, aktywności czy ulubionego gatunku muzycznego.

Zgodnie z pogłoskami będziemy mogli posłuchać zespołu Led Zeppelin w Spotify. Jest to jedna z ulubionych grup Daniela.

Spotify pochwaliło się także 6 milionami płacących użytkowników oraz 24 milionami aktywnych użytkowników. Do listy krajów, gdzie dostępne jest Spotify dodano kolejne 20, głównie z Ameryki Łacińskiej oraz kilka z Europy (m.in. Czechy, Węgry, Słowacja).

Podsumowując - na tabletach Spotify posłuchamy zupełnie tak samo jak na komputerach, zaś na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych będziemy mogli skorzystać z darmowej wersji ograniczonej odtwarzaniem losowym playlist.

Do oferty Spotify trafiły nagrania zespołu Led Zepplin - na ten moment dostępne są tylko dwa pierwsze krążki, daty premier pozostałych znajdziecie poniżej:

  • Środa, 11 grudnia – Led Zeppelin (1969) oraz Led Zeppelin II (1969)
  • Czwartek, 12 grudnia – Led Zeppelin III (1970) oraz Untitled fourth album (1971)
  • Piątek, 13 grudnia – Houses Of The Holy (1973) oraz Physical Graffiti (1975)
  • Sobota, 14 grudnia – Presence (1976) oraz In Through The Out Door (1979)
  • Niedziela, 15 grudnia – The Song Remains The Same (1976), Coda (1982), How The West Was Won (2003), Mothership (2007) oraz Celebration Day (2012)

Relacja nad podstawie Cnet.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu