Mobile

Sony Xperia T3 - najsmuklejszy telefon z ekranem 5,3 cala

Jan Rybczyński
Sony Xperia T3 - najsmuklejszy telefon z ekranem 5,3 cala
10

Sony postanowił uzupełnić ofertę swoich smartfonów, tym razem o urządzenie ze średniej półki. Mowa o Sony Xperia T3, telefonie, który czerpie swoje wzornictwo z najwyższej serii Z i oferuje duży ekran, jednak część materiałów zastąpiło tworzywo, a specyfikacja obejmuje podzespoły ze średniej półki,...

Sony postanowił uzupełnić ofertę swoich smartfonów, tym razem o urządzenie ze średniej półki. Mowa o Sony Xperia T3, telefonie, który czerpie swoje wzornictwo z najwyższej serii Z i oferuje duży ekran, jednak część materiałów zastąpiło tworzywo, a specyfikacja obejmuje podzespoły ze średniej półki, co pozwoliło obniżyć cenę względem topowych modeli. Mimo, że telefon nie trafia w kategorię topowych urządzeń i tak ma do zaoferowania coś wyjątkowego - jest najsmuklejszym urządzeniem z ekranem 5,3 cala.

Mówiąc precyzyjnie, grubość telefonu wynosi zaledwie 7 mm. To mniej niż w przypadku Xperii Z2. Chociaż ilość szkła i metalu jest mniejsza niż w przypadku flagowca Sony, to ramka okalająca urządzenie na krawędzi została wykonana z nierdzewnej stali. Telefon będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i fioletowej.

Jeżeli chodzi o specyfikację, to 5,3 calowy wyświetlacz ma rozdzielczość HD, co przekłada się na gęstość pikseli na poziomie 277 PPI. Z wyświetlanie obrazu odpowiadają takie technologie jak TRILUMINOS oraz Mobile BRAVIA Engine 2. Aparat w telefonie oferuje rozdzielczość 8 megapikseli, czyli wyraźnie mniej niż w przypadku modeli Z1 i Z2 (chociaż te w trybie automatycznym i tak robią zdjęcia o takiej właśnie rozdzielczości), ale do dyspozycji użytkownika trafi większość aplikacji i funkcji dotyczących aparatu - Social Live, AR Effect, Timeshift Burst, Creative Effects oraz Portrait Retouche. Zabrakło przede wszystkim nagrywania wideo 4K oraz spowolnionego wideo w trybie 120 klatek na sekundę.

Telefon będzie działał pod kontrolą 4 rdzeniowego procesora Snapdargon taktowanego zegarem 1,4 GHz. Wspierać go będzie 1 GB RAM oraz 8 GB na pliki użytkownika z możliwością rozszerzenia pamięci do 32 GB za pomocą karty micro SD. Nie zabrakło NFC, Bluetooth 4.0 oraz najnowszego Androida 4.4. Urządzenie waży 148 gramów i posiada baterię 2500 mAh.

Za Sony Xperia T3 przyjdzie nam zapłacić 1599 zł w dniu premiery. Telefon będzie dostępny od lipca. Pełną specyfikację można zobaczyć na stronie producenta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu