Seriale

Sons of Anarchy to już kultowy serial. Oto ciekawostki z nim związane

Weronika Makuch
Sons of Anarchy to już kultowy serial. Oto ciekawostki z nim związane
16

Sons of Anarchy uchodzi już za serial kultowy. Ta produkcja o gangu motocyklowym zdobyła serca widzów z całego świata.

Sons of Anarchy, czyli epicka historia o wolności i wyborze swojej ścieżki

Sons of Anarchy opowiada o klubie motocyklowym, który stara się chronić kalifornijskie miasteczko Charming przed dilerami narkotyków i wielkimi deweloperami. Seria zaczyna się od zniszczenia magazynu, który był używany przez klub jako skład broni będącej głównym źródłem dochodu. Bardzo szybko dochodzi do kolejnych zatargów i fabularnych konfliktów, w których centrum znajduje się Jax Teller grany przez Charliego Hunnama. Uwikłany w coraz to poważniejsze porachunki między gangami i wewnętrzna walkę o przywództwo, śledzi  romantyczne ideały założyciela klubu motocyklowego – swojego ojca, Jax marzy o realizowaniu tejże wizji.

Serial  zadebiutował na antenie 3 września 2008 roku, emisję zakończono 9 grudnia 2014 roku. Już po kilku odcinkach otrzymał drugi sezon, który przebijał oglądalnością największe hity stacji takie jak na przykład The Shield. Niektórzy nazywali go połączeniem Easy Ridera z Rodziną Soprano. Awanturnicza świeżość była jednym z najczęściej chwalonych przez krytyków czynników.  Wielkie brawa otrzymała również Katy Sagal, grająca Gemmę Teller Morrow – w 2011 roku do braw dorzucono jej Złotego Globa.  W serialu jest wiele odniesień do życia jego twórcy, Kurta Suttera. Sam jest fanem motocykli i, podobnie jak serialowy Tig, cierpi na pediofobię, czyli strach przed lalkami. Co również ciekawe – Happy, grany przez Davida Labravę to prawdziwy członek Hells Amgels zatrudniony początkowo jako konsulat. Chciał jednak wystąpić i awansowano go na jednego z Synów Anarchii.

Sons of Anarchy – Clay Morrow mógł być całkiem inny

Claya Morrowa początkowo miał zagra Scott Glenn, znany m.in z Castle Rock czy Polowania na Czerwony Październik. Po nakręceniu pilota produkcja uznała jednak, że Scott si nie nadaje. Nie miał w sobie dokładnie tego, czego oczekiwanoby po postaci Morrowa. Poszukiwania w szybkim tempie ruszyły raz jeszcze i okazały się bardzo owocne. W tej roli obsadzono ostatecznie Rona Perlmana, który wcześniej pojawił się. m.in. w Hellboyu czy Polowaniu na czarownice. Wybór tego aktora okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszystkie sceny z pilotażowego odcinka, w których występowała postać Morrowa, nakręcono raz jeszcze, by mógł zagrać go właśnie Perlman.

Aktorzy w Sons of Anarchy przeszli profesjonalny kurs z jazdy na motocyklu

Część aktorów to zapaleni motocykliści, którzy doskonale wiedzieli, co robią, gdy siadali za sterami swoich maszyn. Nie wszyscy byli jednak doświadczeni w tej materii. Ron Perlman miał początkowo całkiem spory problem, aby przekonać się do jazdy na Harley'u i musiał ostatecznie brać specjalne lekcje, które wyrobiły w nim odpowiednie nawyki i nauczyły go właściwego zachowania motocyklisty z krwi i kości.

Historia tenisówek Jax'a z Sons of Anarchy to samo życie

Charlie Hunnam w trakcie przygotowań do roli Jaxa przebywał wśród prawdziwych motocyklistów, podpatrując ich zachowania i zwyczaje. Chciał zrozumieć ich lepiej, aby móc jak najdokładniej oddać specyfikę ich zachowania. Zauważył, że większość z nich nosi na nogach zwykłe tenisówki, a nie wielkie i ciężkie buciory. Dlatego też Jax również występuje w białych tenisówkach. Kolejnym z powodów było pokazanie butów w formie symbolu dążenia Jaxa do zachowania w sobie pewnej moralnej czystości, Stąd właśnie w finale serialu jest bardzo wyraźna scena wyrzucania przez Jaxa butów... o których więcej nie będę mówić, aby nie spojlerować. Oczywiście słynne buty pomogły w promowaniu marki ubrań sygnowanych chociażby logiem serialu. Czy to bluza z Sons of Anarchy, czy to koszulka – znajdzie się wszystko.

Sons of Anarchy – te znane postacie wystąpiły gościnnie

W serialu pojawiło się wiele znanych twarzy. Skupmy się na co ciekawszych kwestiach w sprawie obsady Sons of Anarchy. Warto wspomnieć, że w produkcji pojawił się  Marilyn Manson, który wcielił się w postać białego rasisty – Rona Tullyego. W produkcji pojawiła się też znana z Glee, Lea Michele. Jako kelnerka w restauracji rozmawia z Gemmą Teller-Morrow.  Ashley Tisdale zagrała Emmy Jean. David Hasselhoff zagra z kolei emerytowaną gwiazdę porno. Stephen King w Sons of Anarchy wcielił się w motocyklową wersję postaci Harveya Keitela z Pulp Fiction. 

Brakuje Ci Sons of Anarchy? Kurt Sutter nakręcił Mayans MC!

Mayan MC to kontynuacja nagradzanego serialu Sons of Anarchy o członku gangu motocyklowego Mayans M.C. – Ezekielu „EZ” Reyesie. Twórcami serialu są Kurt Sutter i Elgin James. Mayans M.C. jest emitowany od 4 września 2018 roku. Serial można aktualnie oglądać na platformie HBO GO.  Serial spotkał się początkowo ze średnio pozytywnym odbiorem krytyków. Jednak w miarę postępu serii odbiór stał się bardziej pozytywny. O czym jest Mayans MC? Ezekiel "EZ" Reyes swego czasu uchodził za cudownego chłopaka zdolnego sięgnąć po karierę w stylu amerykańskiego snu. Wiele się jednak zmieniło, bo teraz jest członkiem gangu motocyklowego Mayans M.C. Działają na kalifornijsko-meksykańskiej granicy. Mężczyzna stara się pogodzić się ze swoim bratem, jednocześnie szukając prawdy o śmierci matki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu