Startups

sms2cash.pl - czyli ile może kosztować nas 1 PLN

Grzegorz Marczak
sms2cash.pl - czyli ile może kosztować nas 1 PLN
70

Nowy serwis sms2cash.pl ma pozwolić nam wymienić SMS-y na gotówkę. Czyli teoretycznie kiedy podczas robienia zakupów nagle okaże się, że nasze konto jest niestety puste to wysyłamy kilka sms-ów i problem rozwiązany. Genialne i proste - teoretycznie. W praktyce wymiany SMS-a na pieniądze dokonujem...

Nowy serwis sms2cash.pl ma pozwolić nam wymienić SMS-y na gotówkę. Czyli teoretycznie kiedy podczas robienia zakupów nagle okaże się, że nasze konto jest niestety puste to wysyłamy kilka sms-ów i problem rozwiązany. Genialne i proste - teoretycznie.

W praktyce wymiany SMS-a na pieniądze dokonujemy w trzech krokach - najpierw trzeba wysłać SMS. Potem informację zwrotną wraz z (Uwaga!) pełnym numerem konta wprowadzić w okienko (Uwaga!) na stronie www i dopiero mamy wpłatę na konto. Nie wiem kto pamięta w tych czasach numer swojego konta bankowego? Najlepsze jest jednak to, że autorzy nie stworzyli do obsługi żadnej aplikacji mobilnej.Największym absurdem są jednak ceny. Aby otrzymać przelew na 12 PLN musimy wydać 30,5 PLN (tyle będzie kosztował nas SMS). Policzcie więc sobie ile kosztowałoby nas doładowanie naszego konta kwotą 100 PLN.

Oto możliwe kombinacje stawek cenowych oraz kosztów SMS-ów:

- aby otrzymac przelew na 12.00zł wydajemy 30.50zł brutto
- aby otrzymac przelew na 9.00zł wydajemy 23.18zł brutto
- aby otrzymac przelew na 4.00zł wydajemy 10.98zł brutto

Jednym słowem czysta okazja - więcej za 1 PLN zapłacimy już chyba tylko u providenta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup