Windows

SMS-y z Windows Phone na komputerze? To jednak możliwe

Konrad Kozłowski
SMS-y z Windows Phone na komputerze? To jednak możliwe
45

Dzięki zastępom programistów odczytywanie SMS-ów na komputerze ze smartfonu z Androidem jest możliwe od dłuższego czasu, podobnie odpowiadanie na nie. Dzięki aktualizacji w OS X Yosemite i systemie iOS posiadcze iPhone'ów i komputerów Mac również dysponują taką możliwością. Pomimo coraz większej int...

Dzięki zastępom programistów odczytywanie SMS-ów na komputerze ze smartfonu z Androidem jest możliwe od dłuższego czasu, podobnie odpowiadanie na nie. Dzięki aktualizacji w OS X Yosemite i systemie iOS posiadcze iPhone'ów i komputerów Mac również dysponują taką możliwością. Pomimo coraz większej integracji platform desktopowych i mobilnych Microsoft nadal nie zaoferował tej funkcji swoim użytkownikom, dlatego musimy nacieszyć się opisanym poniżej półśrodkiem.

Jeżeli liczyliśćie na możliwość odpisywania na SMS-y z poziomu komputera czy otrzymywanie powiadomień o nowych wiadomościach, to niestety będziecie musieli obejść się smakiem. Z drugiej zaś strony - możliwość podejrzenia zsynchronizowanych wiadomości z naszym kontem, na które logujemy się na telefonie, jest już pewnym krokiem naprzód. A wszystko dzięki aplikacji ze Sklepu Windows o nazwie Windows Phone Message Backup. Jej nazwa tłumaczy wszystko i właściwie na nic poza tym, co napisałem linijkę wyżej nie można na jej temat powiedzieć.

Jej interfejs nie zachwyca i można stwierdzić, że jest nawet odrobinę niedopracowany. Z czego to wynika? Być może autor spieszył się z jej stworzeniem lub po prostu nie przykłada do tej kwestii większej wagi. Jakby nie było aplikacja jest dostępna za darmo w Sklepie Windows i każdy posiadający telefon z Windows Phone 8 lub Windows Phone 8.1 może sięgnąć po nią w celu posiadania dostępu do SMS-ów na ekranie komputera. Zastosowań nawet dla tak ograniczonej aplikacji jest całkiem sporo, bo adresy e-mail, adresy zamieszkania, numery paczek czy telefonów zdecydowanie łatwiej wtedy skopiować i wykorzystać w jakimś celu.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o nadchodzącej aplikacji "Wiadomości" dla Windows 10, mającej zintegrować w sobie wiele komunikatorów, ale na chwilę obecną potwierdzony został jedynie Skype. Udostępnione ma zostać API pozwalające "podłączyć się" innym usługom - czy Facebook, Google i inni zdecydują się na taki krok? Szczerze mówiąc mnie o wiele bardziej interesuje wsparcie dla wiadomości SMS, których kopie, nawet bez wiedzy użytkowników, są tworzone na serwerach Microsoftu. Jak wielkim wyzwaniem dla Microsoftu byłoby wykorzystanie tego faktu i dodanie funkcji pozwalających na wyświetlanie powiadomień o nowych SMS-ach i wysyłaniu odpowiedzi? Raczej niewielkim, dlatego dotychczasowy brak takiej opcji tłumaczę sobie niskim priorytetem tej sprawy. Być może kiedyś nastąpi kolej na nią.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu