Akcja Partnerska

Smart home – inteligentny sposób na komfortowe życie

WS
Wpis Sponsorowany
15

Zaawansowane technologie spod znaku smart home bezdyskusyjnie zmieniły naszą codzienną rzeczywistość. Kilka lat temu śmiało, a jednocześnie subtelnie i nienachalnie wkroczyły do naszych mieszkań, domów, apartamentów, niosąc za sobą olbrzymie poczucie wygody, bezpieczeństwa oraz spore oszczędności.

Dzięki smart rozwiązaniom przestrzeń domowa stała się prawdziwą przystanią pełną ciepła i komfortu. Inteligentne technologie sprawiły, że dom naprawdę myśli, czuje i słucha oraz… wyręcza nas w wielu rutynowych czynnościach, a my w ciągłym niedoczasie mamy kilka dodatkowych chwil na to, by robić to, co naprawdę lubimy! Wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat tego, jak w rzeczywistości wygląda codzienność w smart home dedykujemy ten artykuł!

Po co mi smart home?

Takie pytanie zadają sobie osoby, które wahają się, czy zrobić jeden krok i wejść do świata innowacyjnych, zaawansowanych technologii. Niektórym może wydawać się, że wyposażenie wnętrza domu w smart rozwiązania odbierze mu przytulności czy walorów dekoracyjnych. Nic bardziej mylnego! Przykład? Produkty i pomysły marki Somfy, czyli wiodącego producenta systemów smart home. To właśnie przy ich pomocy dom zyskuje naprawdę przyjemny, klimatyczny charakter. I to już od samego progu! A to dopiero początek korzyści, jakie można uzyskać dzięki technologiom spod znaku smart home. Każdy, kto marzy nie tylko o ciepłym i przytulnym, ale także wygodnym, ekonomicznym mieszkaniu czy domu zamiast zastanawiać się – po co mi smart home powinien postawić sobie pytanie – jakie smart rozwiązania wybrać?

No właśnie… jakie smart rozwiązania wybrać?

Smart home to swoisty ekosystem, którego sercem jest centrala TaHoma®. To właśnie ona umożliwia zbudowanie sieci połączeń pomiędzy nią a kompatybilnymi urządzeniami oraz czujnikami. I to właśnie dzięki niej mogą one stworzyć spójny, zintegrowany system, którym można sterować za pomocą intuicyjnej aplikacji TaHoma®. Sprawną i niezawodną komunikację pomiędzy sterownikami, automatyką i napędami zapewnia technologia io-homecontrol®. Wybór tej technologii gwarantuje łatwą do zrozumienia i opanowania obsługę, elastyczność, komfort oraz informację zwrotną, czy nasze polecenie wydane za pośrednictwem smartfonu zostało wykonane poprawnie. Dzięki io-homecontrol® dom staje się io-ready już od momentu podłączenia pierwszego urządzenia, a rozbudowa systemu jest naprawdę prosta, nie wymaga prowadzenia kabli ani ponoszenia dodatkowych kosztów!

Tak naprawdę odpowiedź na pytanie, jakie smart rozwiązania wybrać powinna brzmieć… to zależy! I to od wielu czynników, a najważniejszymi z nich są nasze indywidualne oczekiwania i potrzeby.

 

Smart home a bezpieczeństwo

Zaczniemy zatem od jednej z najważniejszych potrzeb, czyli poczucia bezpieczeństwa. Dom powinien być miejscem, w którym czujemy się swobodnie oraz mamy pewność, że członkowie rodziny i mienie są odpowiednio chronione. Nie jest tajemnicą, że najsłabszym punktem każdego mieszkania i domu są okna, dlatego powinno się zwrócić na nie szczególną uwagę przy zabezpieczeniu mieszkania. W rozumieniu smart home oznacza to wykorzystanie potencjału osłon zewnętrznych z napędem, czyli żaluzji fasadowych i rolet. Ich rola nie ogranicza się wyłącznie do tego, aby zapewnić odpowiednią dawkę intymności we własnych, przysłowiowych czterech ścianach, ale także, by chronić wnętrze przed wzrokiem niepowołanych osób. Dzięki możliwości zdalnego sterowania w każdej chwili i z dowolnego miejsca można regulować dopływ światła naturalnego, a także sprawdzić czy osłony zostały prawidłowo opuszczone, gdy nikogo nie ma akurat w domu. Daje to ogromne poczucie spokoju, bezpieczeństwa i kontroli nad tym, co jest dla nas niezwykle ważne i cenne!

Warto wspomnieć w tym miejscu również o kolejnym smart rozwiązaniu, a mianowicie inteligentnym ogrzewaniu. Zapewne wiele osób zastanawia się, jak nowoczesne technologie mogą wyręczyć nas w uzyskaniu komfortu cieplnego? To proste! Wystarczy zaopatrzyć się w zdalnie sterowany przez Internet termostat radiowy. To inteligentne urządzenie zapamiętuje nawyki domowników i pozwala zoptymalizować zużycie energii, a co za tym idzie oszczędzić! To ogromna korzyść zarówno dla domowego budżetu, jak i środowiska naturalnego! Warto bowiem wiedzieć, że wiele smart rozwiązań tworzonych jest z myślą i troską o zasoby naturalne, zgodnie z ideą eco friendly! Świat innowacyjnych rozwiązań smart home Somfy to świat przyjazny nie tylko użytkownikom, ale i naturze!

Rozwiązania smart a wygoda

Rolety i żaluzje sterowane przy pomocy aplikacji to także kwintesencja komfortu we własnym domu bądź mieszkaniu. Nie musimy nawet wstawać z fotela, by uniknąć oślepiającego blasku słońca czy wręcz przeciwnie, by stworzyć nastrojową atmosferę. Co więcej, decydując się na jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań smart home, czyli inteligentne scenariusze, można całkowicie zapomnieć nawet o klikaniu w aplikacji na smartfonie, by opuścić czy podnieść osłony okienne. Dzięki wspólnej sile i działaniu rolet z napędem połączonych z czujnikiem słonecznym Sunis i czujnikiem temperatury Thermis io, otrzymujemy automatyczny, zintegrowany system, który wykona to wszystko za nas! Naszym jedynym zadaniem jest ustawienie progowej wartości nasłonecznienia i temperatury, gdyż to od tych wskazań będzie uzależnione automatyczne działanie rolet i żaluzji fasadowych.

Podwyższony poziom komfortu zapewnia także inteligentne ogrzewanie z głowicą termostatyczną Somfy na czele! Ten niewielki w swych rozmiarach produkt kryje w sobie wielką moc. Dzięki głowicy termostatycznej można dobrać najwygodniejszy sposób sterowania ogrzewaniem w domu. Do wyboru są trzy metody: ręcznie, za pomocą aplikacji TaHoma oraz głosowo. Warto również wspomnieć o tym, że dzięki tego rodzaju smart rozwiązaniu można sporo zaoszczędzić! Głowica umożliwia dostosowanie poziomu ogrzewania do faktycznych potrzeb użytkowników, co w praktyce oznacza możliwość ustawienia optymalnej temperatury dla każdego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Co więcej, jeśli głowica wykryje spadek temperatury o 2 stopnie w ciągu 10 minut, związany na przykład z otworzeniem okna, to automatycznie wyłączy ogrzewanie, zapobiegając tym samym niepotrzebnej utracie energii.

O w pewien sposób podobnym schemacie działania można także mówić w odniesieniu do inteligentnego sterowania oświetleniem w wersji Somfy. Dzięki automatyce domowej można sterować oświetleniem przy pomocy pilota, smartfonu, tabletu czy komend głosowych. Można także postawić na wyjątkowy komfort, czyli ponownie scenariusze w roli głównej. Do wyboru mamy różnorodne możliwości, ułatwiające i usprawniające wykonywanie wielu codziennych, rutynowych czynności. Na przykład uruchomienie scenariusza Praca wywoła łańcuch reakcji wybranych domowych urządzeń i sprzętów, na przykład automatyczne opuszczenie rolet, wyłączenie ogrzewania i oświetlenia, zamknięcie bramy garażowej i wjazdowej oraz uzbrojenie alarmu. Inteligentne, wygodne i oszczędne!

Rozwiązania smart a komfort cieplny

O ile o ciepło domowego ogniska w rozumieniu relacji musimy zadbać my sami, o tyle nowoczesne technologie wyręczą nas w uzyskaniu optymalnego komfortu cieplnego we wnętrzu mieszkania czy domu. Smart home to dom pełen ciepła! Zdalnie sterowane rolety i żaluzje fasadowe umożliwiają wnikanie promieni słonecznych do pomieszczenia lub wręcz przeciwnie, uniemożliwiają ucieczkę skumulowanego ciepła na zewnątrz. Powszechnie wiadomo, że naturalne światło ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie każdego z nas. A smart rozwiązania dbają właśnie o to, by we wnętrzu każdego domu i mieszkania nie zabrakło naturalnych promieni słonecznych, o ile oczywiście, pozwalają na to warunki atmosferyczne. Jeśli nie są one sprzyjające, to nic nie szkodzi! Tym bardziej warto zostać w domu, w którym dzięki inteligentnemu ogrzewaniu i oświetleniu zapanuje przyjemna, ciepła i miła atmosfera, sprzyjająca odpoczynkowi i dobremu samopoczuciu, bez względu na aurę za oknem.

Dobrze znane powiedzenie mówi, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, W przypadku smart rozwiązań, zdecydowanie warto go zrobić, by wejść do świata inteligentnych rozwiązań. Rozwiązań, które wpływają niezwykle korzystnie na poczucie bezpieczeństwa, wygody i komfortu cieplnego, a także na kondycję środowiska naturalnego i… naszych portfeli!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

somfy