AntywebTV

Ta Xperia ma 2 tylne aparaty i ekran 4K. Sony Xperia XZ2 Premium - test smartfona

Paweł Winiarski
Ta Xperia ma 2 tylne aparaty i ekran 4K. Sony Xperia XZ2 Premium - test smartfona
3

Sony długo wzbraniało się przed dwoma aparatami z tyłu. Romansowało natomiast z ekranem 4K, by później odpuścić. Ta Xperia jednak różni się od innych. Szkoda tylko, że wygląda tak kiepsko.

Gdybym miał kupować tylko oczami, ominąłbym Sony Xperia XZ2 Premium szerokim łukiem. W recenzji Xperia XZ2 mówiłem, że podoba mi się wizualna zmiana we flagowcach Sony, jednak nie przekonał mnie "garb", czyli dziwne zgrubienie w okolicach tylnego aparatu. Zastanawiałem się wtedy jak wyglądałaby większa wersja tego smartfona - chciałem, to mam. Xperia XZ2 Premium jest duża, za duża, w swoim wyglądzie toporna i niezgrabna - tak, jakby cały zamysł Ambient Flow gdzieś uleciał. Na szczęście nie kupuję telefonu tylko oczami i Wam też radzę, bo poza tym jednym zasadniczym minusem, to bardzo udany, choć niezbyt tani telefon.

Dobre, czasami bardzo dobre tylne aparaty (tak, pierwszy raz u Sony dwa), świetna wydajność, kapitalny ekran z prawdziwym 4K zawsze i wszędzie. Tylko skoro Sony wypuszcza flagowce raz na pół roku, to naprawdę jest sens sprzedawać większe wersje Premium? Szczególnie, że już testujemy Xperia XZ3, która podoba mi się zdecydowanie bardziej i przy XZ2 Premium wygląda przepięknie. No cóż, ten model pewnie znajdzie swoich amatorów. Zapraszam na test w formie wideo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu