28

Jeszcze jeden powód mniej, by nie używać najbezpieczniejszego komunikatora – Signal

signal logo
Opcja na którą czekaliśmy wiele miesięcy nareszcie trafiła do wszystkich. Panie, Panowie - grupowe rozmowy wideo w komunikatorze Signal już dostępne!

Signal to jeden z tych produktów, o którym słyszało wielu, a korzysta z niego… tak naprawdę garstka użytkowników. Ci którzy próbowali przed laty zostali skutecznie odstraszeni dość kłopotliwym podejściem. Nie każdy chciał podawać numer telefonu — i 2020 przyniósł nowość na którą użytkownicy czekali. Signal nie potrzebuje już numerów telefonów naszych rozmówców. Ponadto komunikator nareszcie doczekał się też przenoszenia historii rozmów. Bo, przypominam, ze względu na szyfrowanie i  brak przesyłania naszych danych na zewnętrzne serwery, to nie jest tak, że danymi do aplikacji zalogujemy się wszędzie – i będziemy mieć wszystkie informacje zsynchronizowane, jak w przypadku najpopularniejszych produktów na rynku.

Dbanie o bezpieczeństwo to także powód, dla którego pewne nowości i funkcje docierają tam znacznie później niż wszyscy by się tego spodziewali. Jednym z nich bez wątpienia pozostaje kwestia połączeń wideo — bezpiecznych i bezproblemowych. Ale lepiej późno niż później. Teraz komunikator Signal doczekał się szyfrowanych (end-to-end) grupowych połączeń wideo!

Grupowe rozmowy wideo w komunikatorze Signal już dostępne!

Po wielu miesiącach beta testów, grupowe rozmowy wideo w komunikatorze Signal nareszcie doczekały się finalnej wersji która trafia do wszystkich użytkowników platformy. Dla tych którzy korzystają z rozwiązań konkurencji — nic nowego. Dla użytkowników Signal — kompletna nowość, dopracowana i skuteczna. Jeżeli myślicie o tym, by przesiąść się tam służbowo i zastąpić większe spotkania z Google Meets, Zooma i spółki — to nie mam dla was najlepszych wiadomości. Na ten moment w spotkaniach wideo za pośrednictwem Signal może wziąć maksymalnie pięcioro użytkowników, ale twórcy już teraz obiecują że pracują nad tym, by wkrótce limit ten został powiększony.

signal rozmowy grupowe wideo

Rozmowy grupowe na Signal — wszystko co musisz wiedzieć:

Wymagania rozmów grupowych:

  • Każdy uczestnik korzysta z najnowszej wersji Signal dostępnej dla tego urządzenia:
    • Android v5.0.3 lub nowszy
    • iOS v5.0.0 lub nowszy
    • Desktop v1.39.2 lub nowszy
  • Każdy uczestnik jest członkiem tej samej rozmowy wNowej grupie Signal
  • Limit uczestników połączenia grupowego to pięć osób.

Dostęp do grupowej rozmowy wideo / audio jest banalnie prosty — po utworzeniu odpowiedniej grupy, wystarczy wybrać ikonę z kamerą (prawy górny róg) a następnie skorzystać z przycisku „Rozpocznij połączenie” lub „Dołącz do rozmowy” — w zależności od tego, czy będziemy inicjować spotkanie, czy po prostu zechcemy do niego dołączyć.

Sam widok rozmowy raczej nikogo nie będzie dziwił — podzielony ekran z opcją przesuwania rozmówców czy wyborem z której kamery chcemy nadawać. Działanie jest równie proste i intuicyjne co u konkurencji. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że tutaj wszystko od początku do końca tworzone jest z myślą o prywatności i bezpieczeństwie. Stąd takie opóźnienia i wiele elementów, które traktowane są jako „niewygodne”.

Źródło: 1, 2