VOD

Rozdzielczość 1080p wkrótce w ShowMax. Co nowego w ofercie?

Konrad Kozłowski
Rozdzielczość 1080p wkrótce w ShowMax. Co nowego w ofercie?
15

Po debiucie ShowMaksa w Polsce jednym z największych zarzutów wobec serwisu był ten dotyczący jakości materiałów wideo, które oferowano są maksymalnie w rozdzielczości 720p. Mam dobre wieści - ShowMax już wkrótce wprowadzi rozdzielczość 1080p. Przy okazji sprawdźmy co nowego pojawiło się w ofercie w miesiąc od premiery.

1080p w ShowMax

Dla maniaków jakości i/lub posiadaczy większych telewizorów ShowMax nie jest w tym momencie atrakcyjną propozycją, lecz ma się to zmienić. Informację, która pojawiła się w odpowiedzi na komentarz na profilu ShowMaksa na Facebooku, potwierdziliśmy u źródła. Nad wprowadzeniem rozdzielczości 1080p trwają intensywne prace i choć nie została jeszcze podana konkretna data wdrożenia Full HD, to ma to nastąpić "wkrótce". Nie zostało sprecyzowane, czy w wyższej rozdzielczości dostępna będzie cała aktualna oferta czy tylko wybrane pozycje.

Taka decyzja była niezbędna, by móc dotrzymać kroku największym rywalom pod względem technicznym. Mowa oczywiście o Netfliksie i Amazon Prime Video - obydwie usługi oferują programy nie tylko w 1080p, ale również 4K Ultra HD, czyli 2160p. Warto dodać o obecności w tych dwóch serwisach materiałów w HDR i ścieżkami dźwiękowymi 5.1 - nie wiemy czy i kiedy ShowMax wprowadzi je u siebie.

Co nowego w ShowMax?

15 marca minął miesiąc od debiutu ShowMax w Polsce, dlatego postanowiłem przyjrzeć się aktualnej ofercie serwisu. Na przestrzeni kilku tygodni do oferty zawitał jeden z moich ulubionych seriali - Jericho - który nie był wcześniej dostępny w Polsce w żadnej usłudze VOD. Ponadto, doczekaliśmy się dodania na wyłączność do oferty Fargo, Channel Zero, Eyewitness i SS-GB, a także The Firm, The Game, Intruders, Welcome to Sweden (Witamy w Szwecji), The Kettering Incident (naprawdę polecam!), trzech sezonów Muszkieterów. Nie zabrakło filmów - między innymi polska produkcja Planeta Singli, American Gangster z Denzelem Washingtonem i dwie części Dziennika Bridget Jones. Przeważają raczej sprawdzone, nieco starsze produkcje, ale warte obejrzenia w mojej skromnej ocenie.

ShowMax, zgodnie z zapowiedzią realizuje też plan przygotowywania własnych produkcji. Pierwszą z nich był Czerwony Punkt Patryka Vegi promujący serwis, a drugą w kolejności jest etiuda Wojciecha Smarzowskiego pt. Ksiądz. Trafi ona do serwisu 22 marca. Co tydzień widzowie otrzymują najnowszych odcinek Ucha Prezesa i prawdę mówiąc to właśnie nowa oryginalna produkcja ShowMaksa z tej kategorii intryguje mnie najbardziej.

W jakim kierunku pójdzie ShowMax? Z rozmów z włodarzami serwisu w Polsce wiemy, że planowane są produkcje w typowych formatach - dla dramatu 40-minutowy odcinek, dla sitcomu 20-minutowy - i na tym polu ShowMax nie zamierza eksperymentować. Jaka tematyka zostanie podjęta i jacy twórcy będą zaangażowani w te projekty? To wszystko owiane jest wciąż tajemnicą, a ShowMax bez wątpienia będzie potrzebował jeszcze trochę czasu, zanim uda mu się osiągnąć planowane rezultaty na poziomie nawet 10 oryginalnych produkcji rocznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmyVoDserialeShowmax