Bezpieczeństwo w sieci

Serwis randkowy AdultFriendFinder zhackowany. Wyciekło ponad 400 mln kont [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Serwis randkowy AdultFriendFinder zhackowany. Wyciekło ponad 400 mln kont [prasówka]
5

Dane dotyczące aż 412 mln kont trafiły do sieci bo włamaniu do bazy serwisu randkowego AdultFriendFinder.

AdultFriendFinder zhackowany

Do sieci w sumie wyciekły dane dotyczące 412 mln kont. Co bardzo istotne, aż 15 mln to konta usunięte, które ciągle były przechowywane w bazie serwisu. Ze wstępnych analiz wynika, że hasła do kont były przechowywane w niezabezpieczonej formie lub z użyciem Secure Hash algorithm 1 (SHA-1), co jest niedostateczną formą ochrony. Sam serwis był przeznaczony jedynie dla dorosłych i słynął głównie jako platforma adresowana do osób szukających przygodnego seksu. Stąd dane na temat jego użytkowników, które wyciekły do sieci, mogą stanowić dla wielu osób duży problem. Właściciele nie potwierdzili jeszcze informacji o włamaniu i kradzieży danych.

LG chwali się sprzedażą V20

Po raczej nieudanym eksperymencie, jakim był LG G5 przyszła najwyraźniej pora sukcesu. LG pochwaliło się, że od 28 października (oficjalny start sprzedaży w USA) użytkownicy złożyli już 200 tys. zamówień na smartfona LG V20. Jak podaje producent, każdego dnia sprzedawanych jest obecnie 20 tys. egzemplarzy. Stanowi to dwukrotnie lepszy wynik niż w przypadku modelu V10 wydanego przed rokiem. Na popularność urządzenia może na pewno wpływać fakt, że jest ono pierwszym, które trafiło na rynek z Androidem 7.0 na pokładzie. Z drugiej jednak strony równolegle zadebiutowały też smartfony Google Pixel z Androidem 7.1. Tak czy inaczej działowi mobilnemu LG zdecydowanie przydadzą się dobre wyniki, bo ostatnie kwartały zamykano mocno pod kreską.

Samsung zaczyna prace nad Androidem Nougat dla Galaxy S6 i S6 Edge

Dobre wieści dla posiadaczy Galaxy S6. Samsung rozpoczął prace nad aktualizacją do Androida 7.0 Nougat dla tych modeli. Rozczarowywać może fakt, że nastąpiło to dopiero teraz. W rezultacie prawdopodobnie nie doczekamy się oficjalnego wydania nowej wersji przed końcem bieżącego roku. Niewiadomy pozostaje też los Grace UX, a więc odświeżonej wersji TouchWiza, która trafi do tegorocznych flagowców. Pozostaje liczyć, że S6 i S6 Edge nie zostaną pod tym względem pominięte.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu