Samsung

Tego się nie spodziewałem. Samsung pokazał przenośny dysk SSD z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych

PW
Paweł Winiarski
1

Lepsze prędkości zapisu i odczytu, mniejsze gabaryty - i to w zasadzie tyle jeśli chodzi o ciekawe pomysły na rynku przenośnych dysków SSD. A, nie - chwila, zobaczcie Samsung Portable SSD T7 Touch.

Bardzo ciekawe i dla wielu osób przydatne podejście do przenośnych dysków SSD. Sprzęt Samsunga posiada umieszczony w obudowie skaner linii papilarnych gwarantujący wyższy poziom zabezpieczeń. Dodatkowo dysk obsługuje szyfrowanie sprzętowe AES 256-bit, można też go zabezpieczyć hasłem. Sprzęt wyposażono ponadto w funkcję "Motion LED", dzięki której użytkownik szybko określi aktualny status dysku.

Aluminiowa obudowa wraz z dyskiem waży jedynie 58 gramów. Produkt posiada dwie wersje kolorystyczne - z czarnym lub srebrnym wykończeniem. Możemy też wybrać jedną z trzech wersji pojemnościowych - 500 GB, 1TB i 2TB. W zestawie znajdziemy kabel USB-C do USB-C oraz USB-C do USB-A, dysk jest kompatybilny z
Windowsem, komputerami Mac oraz Androidem i objęty trzyletnią gwarancją.

Jak z prędkościami zapisu i odczytu? Naprawdę nieźle. Prędkość odczytu wynosi 1050 MB/s, a prędkość zapisu 1000 MB/s To dwukrotnie szybciej niż model T5 i nawet 9,5-krotnie szybciej niż zewnętrzne dyski twarde (HDD).Urządzenie może osiągać maksymalną prędkość, gdy jest używane z interfejsem NVMe.


Dysk T7 Touch wejdzie do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku i ma być dostępny w ponad 30 krajach na całym świecie. sugerowane przez producenta ceny detaliczne wynoszą 669 PLN w przypadku dysku o pojemności 500 GB, 999 PLN w przypadku pojemności 1 TB oraz 1909 PLN w przypadku pojemności 2 TB.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu