Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Samsung pobił kolejny rekord sprzedaży swoich iPhone'ów

MS
Michał Szabłowski
24

Nie odkryję Ameryki stwierdzeniem, że każda kolejna generacja iPhonów cieszyły się wielką popularnością i sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki. Ekran z żywymi kolorami, dopracowany system operacyjny, świetna optyka i zaokrąglone rogi obudowy - te i nie tylko te cechy zadowoliły miliony użytkowników....

Nie odkryję Ameryki stwierdzeniem, że każda kolejna generacja iPhonów cieszyły się wielką popularnością i sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki. Ekran z żywymi kolorami, dopracowany system operacyjny, świetna optyka i zaokrąglone rogi obudowy - te i nie tylko te cechy zadowoliły miliony użytkowników. Ostatni model przebił wszystkie poprzednie - trafiał średnio do stu tysięcy klientów dziennie.

W ciągu zaledwie stu dni od rynkowej premiery sprzedano dwadzieścia milionów sztuk najnowszego modelu iPhone'a. To absolutny rekord. Smartfon sprzedaje się szybciej, niż którykolwiek z jego poprzedników oznaczonych symbolami: S i S 2.

Apple, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, poinformował właśnie o tak fascynującym i magicznym wyniku sprzedaży. Źródłem sukcesu flagowego smartfona firmy Apple są ergonomiczna konstrukcja i nowe funkcje.

Inspirujący się produktami firmy Braun, Apple stworzył rewolucyjny smartfon, który zapewnia wyjątkowe wrażenia oraz intuicyjną obsługę. Idealnie pasujący do delikatnych kobiety lub dłoni mieszkańca Shire, 3,5-calowy ekran Retina zapewnia doskonałą jakość obrazu, a szeroka gama funkcji fotograficznych pozwala łatwo uwiecznić każdy moment za pomocą kamery iSight. Najnowszy iPhone używa inteligentnego oprogramowania, które reaguje na twarz, gesty i głos użytkownika. Ma też szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają wydajność i komfort obsługi, w tym: iCloud, FaceTime czy iMessage.

Tim Cook, prezes Apple, tymi słowy skomentował niesłychany sukces swojego iGadżetu:

Od czasu majowego debiutu iPhone 4S cieszy się nieustającą uwagą i popularnością, a my jesteśmy zachwyceni jego sukcesem. Chciałbym szczerze podziękować klientom, którzy wybrali naszego iPhone'a i zapewnić ich, że nigdy nie przestaniemy dostarczać inteligentnych technologii mobilnych, które pomagają użytkownikom odkrywać nowe możliwości i doskonale sprawdzają się podczas codziennego użytkowania.

 

Żarty na bok. To Samsung pochwalił się dzisiaj tym godnym pozazdroszczenia wynikiem. Koreański producent sprzętu elektronicznego sprzedał w ciągu pierwszych stu dni od premiery 20 milionów smartfonów Galaxy S 3: 6 milionów w Unii Europejskiej, 4,5 miliona w Azji, niewiele mniej, bo 4 miliony w Północnej Ameryce i 2,5 miliona w swojej ojczyźnie (tej samej, w której przegrał z Apple proces patentowy).

SGS3 sprzedaje się sześć razy szybciej od modelu Galaxy S (24 milionów sprzedanych sztuk) i trzy razy szybciej od swojego poprzednika (28 milionów).

Gratuluję Samsungowi świetnych wyników i trzymam kciuki za kolejne. Pieniądze zarobione na gadżetach przydadzą mu się w sądzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu