Moje przemyślenia

Samsung Galaxy Note 2 sprzedaje się jak świeże bułeczki - Android toczy bitwę z iOS

MK
Marcin Kamiński
10

Zapowiedziany w kwietniu nowy telefon komórkowy Samsunga, model Galaxy Note 2, do sprzedaży trafił we wrześniu. Już od momentu debiutu., któremu w Kanadzie towarzyszył m.in. popularny koreański rapem PSY, smartfon okazał się wielkim hitem sprzedaży. W zaledwie 37 dni nabywców znalazło aż 3 miliony e...

Zapowiedziany w kwietniu nowy telefon komórkowy Samsunga, model Galaxy Note 2, do sprzedaży trafił we wrześniu. Już od momentu debiutu., któremu w Kanadzie towarzyszył m.in. popularny koreański rapem PSY, smartfon okazał się wielkim hitem sprzedaży. W zaledwie 37 dni nabywców znalazło aż 3 miliony egzemplarzy tego urządzenia. Mimo niedawnej premiery iPhone’a 5 w natarciu jest cały system Android – wedle najnowszych danych posiada go aż 75% smartfonów trafiających na sklepowe półki na całym świecie.

Samsung w ostatnim czasie bardzo stara się walczyć o rynek i jak trzeba przyznać – na wielu polach odnosi sukcesy. W trzecim kwartale tego roku producent wprowadził do sprzedaży aż 56 milionów urządzeń mobilnych, czyli dwa razy więcej niż bezpośredni konkurent, marka Apple. Wielkim sukcesem okazał się model telefonu Galaxy Note 2, który z zaledwie miesiąc i jeden tydzień znalazł aż 3 miliony nabywców. Dla porównania, poprzedniej generacji tego modelu zajęło aż dwa miesiące, aby osiągnąć sprzedaż na poziomie miliona sztuk. W ciągu 9 miesięcy sprzedano ogółem 10 milionów słuchawek. Galaxy Note 2 dzięki lepszym wynikom po pierwszym miesiącu na duże szanse pobić ten wynik.

W trzecim kwartale tego roku znakomicie radziły sobie telefony z Androidem – za sprawą wprowadzenia na półki sklepowe aż 136 milionów telefonów system ten zdobył 75% udziału w telefonach produkowanych w tym przedziale czasu. W tym samym okresie Apple zdołało wprowadzić do sprzedaży niecałe 27 milionów telefonów i tabletów z iOS, osiągając tym niespełna 15% rynku.

Dlaczego Androidowi udaje się tak mocne uderzenie? Z pewnością winne jest samo Apple, które prezentując iPhone’a 5 zawiodło wielu fanów, którzy spodziewali się większej liczby zmian w odświeżonej wersji telefonu. Zawód był do tego stopnia zauważalny, że mówi się nawet o wzroście sprzedaży telefonów konkurencji w dniach po oficjalnej prezentacji nowego modelu telefonu Apple. Czwarty kwartał tego roku przyniesie jednak moim zdaniem zmiany, a klientów zarówno iOS jak i Androidowi pobierać będzie... debiutujący Windows 8 i Windows Phone.

Przy okazji zachęcamy do przeczytania naszych pierwszych wrażeń z zabawy Samsungiem Galaxy Note 2.

Źródło: TheNextWeb

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSamsung