6

Samsung Galaxy Camera u polskich operatorów

Aparat z Androidem, czyli Samsung Galaxy Camera odbił się szerokim echem w branży technologicznej, wyposażony w wysokiej jakości SoC i oferujący mnogość opcji dla fotografów jest nie lada gratką dla fanów dzielenia się zdjęciami w sieci. Cena takiego cuda nadal oscyluje na poziomie 2000 zł, jednak polscy operatorzy umożliwiają zakup Galaxy Camera wraz z mobilnym […]

Aparat z Androidem, czyli Samsung Galaxy Camera odbił się szerokim echem w branży technologicznej, wyposażony w wysokiej jakości SoC i oferujący mnogość opcji dla fotografów jest nie lada gratką dla fanów dzielenia się zdjęciami w sieci. Cena takiego cuda nadal oscyluje na poziomie 2000 zł, jednak polscy operatorzy umożliwiają zakup Galaxy Camera wraz z mobilnym Internetem. Sam bym się tym nie zainteresował, wolałbym wybrać laptopa czy tablet lub nawet jakiś inny gadżet. Znajomy poprosił mnie o pomoc, stanął on przed wyborem operatora mobilnego Internetu, przy tym posiada już laptopa i smartfona. Stwierdził więc, że może pokusić się o taki aparat, szczególnie, że lubi robić dużo zdjęć. Sprawdziłem więc, u którego operatora najlepiej wybrać Galaxy Camera.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że jakość mobilnego Internetu w tym wypadku to kwestia drugorzędna.

Wziąłem pod lupę trzech operatorów, którzy oferują teraz Samsunga Galaxy Camera, w zestawieniu zabrakło Plusa, gdyż w jego ofercie nie znalazłem aparatu. Na początek weźmy najmłodszego Play’a, który za Galaxy Camera nie chce ani złotówki. Klient podpisuje tylko umowę na 24 lub 36 miesięcy i cieszy się mobilnym Internetem z aparatem. Play oferuje 5 GB transferu na dwa lub trzy lata za niemal 120 lub 150 zł.

galaxy camera play

galaxy camera play 2

T-Mobile z kolei oferuje trzy plany, w pierwszym różowy operator daje 10 GB za 109,90 zł, problem w tym, że umowa zobowiązuje aż na 48 miesięcy. Druga i trzecia oferta wiążą klienta na 36 miesięcy. Za niemal 130 zł można mieć 10 GB, to dwa razy więcej niż w Play, natomiast za 159,90 zł aż 35 GB! W każdej opcji Samsung Galaxy Camera będzie kosztował symboliczną złotówkę.

galaxy camera t-mobile

Orange wydaje się być najciekawszą opcją, ponieważ pozwala wybierać spośród 5 abonamentów zaczynających się od 59,90 zł. Warto posiadać kilka usług w Orange, chodzi o ofertę Orange Open – „W jednej ofercie możesz połączyć telefon komórkowy lub/i internet mobilny z Neostradą lub pakietami z Neostradą (np. Neostrada z Telewizją, Neostrada z Nielimitowanymi Rozmowami, FunPackiem HD)”. Dzięki temu miesięczny rachunek za Internet mobilny można obniżyć nawet o 30 zł.

orange open

Mając numer komórkowy ciekawym dodatkiem jest pakiet minut i SMS-ów, których ilość jest uzależniona od wysokości abonamentu. Wybierając abonament za 129.90 zł dostajemy 10 GB, dla klientów przedłużających umowę dodatkowe 4 GB, a dzięki Orange Open rachunek można obniżyć do 99,90 zł. Przy takich warunkach można zdecydować się na abonament 159,90 zł obniżając go do 129,90 zł i mieć 15 GB (przedłużając umowę dodatkowe 6 GB) i cieszyć się jeszcze pakietem 250 SMS-ów i 500 minut.

Samsung Galaxy Camera kosztuję złotówkę, ale w wyższych abonamentach, w niższych trzeba dopłacić nawet 1849 zł przy umowie na 16 miesięcy za 59,90 zł.

galaxy camera orange galaxy camera orange 2

Reasumując najkorzystniej wypada Orange, bo pozwala łączyć wszelkiej maści usługi, jak Neostrada, Internet mobilny czy abonament telefoniczny przy tym uzyskując atrakcyjne obniżki i pakiety. T-Mobile ma przejrzystą ofertę, ale nie jest ona tak bogata, jak w Orange. Play nie chce nawet złotówki za aparat, jednak względem różowego i pomarańczowego operatora daje mniej transferu za podobne pieniądze.

Nie wiem, dlaczego Plus nie oferuje jeszcze Samsunga Galaxy Camera, podobno ma się on pojawić w ofercie, jednak nie wiem, kiedy dokładnie to nastąpi.

Jeżeli jesteście już w posiadaniu tabletu czy notebooka, a stajecie, tak jak mój znajomy przed zakupem mobilnego Internetu czy też możliwością przedłużenia umowy warto zorientować się w ofercie Orange. Znajdą się zapewne tacy, którzy zechcą mieć Samsunga Galaxy Camera, ale bez wiązania się umową z operatorami na Internet mobilny, jednak wtedy będzie trzeba za niego zapłacić około 2 tyś.