Akcja Partnerska

Samsung Galaxy Buds Live jako codzienne słuchawki? Świetnie sprawdzą się w tej roli

RA
Redakcja Antyweb
24

Spotkaliście się kiedyś z określeniem "codzienne słuchawki"? Brzmi ono zdecydowanie lepiej w języku angielskim, jednak zamysłem tego typu sprzętów jest przede wszystkim uniwersalność. Zawsze naładowane, zawsze w kieszeni, zawsze pod ręką gotowe do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów. Takie właśnie są Samsung Galaxy Buds Live.

Słuchawki, które wyglądają jak...fasolki

Już podczas oficjalnej prezentacji, Samsung Galaxy Buds Live wzbudziły ogromne zainteresowanie ze względu na swój niecodzienny kształt. I chyba na zawsze zapiszą się jako słuchawki z najbardziej oryginalnym wyglądem i konstrukcją - jednak na tyle uniwersalną, że błyskawicznie i komfortowo dopasowują się do kształtu ucha odcinając od zewnętrznego świata.

Samsung Galaxy Buds Live to słuchawki douszne, a nie dokanałowe - więc jeśli ktoś czuje dyskomfort podczas umieszczania wewnątrz ucha silikonowej końcówki, może odetchnąć z ulgą. Mimo tego, że konstrukcja na pierwszy rzut oka wygląda na niestabilną, to trzyma się w uchu dobrze i pewnie, jest też wygodna nawet po dłuższym czasie użytkowania. Słuchawki dostępne są w aż czterech kolorach, więc bez problemu dopasujecie je do swoich preferencji - miedziane, niebieskie, czarne i białe, więc nie ma nudy.

ANC, czyli wycisz szum

Słuchawki dzięki swojej konstrukcji posiadają tak zwaną pasywną redukcję hałasu, co osiąga się odpowiednim dopasowaniem sprzętu do ucha, przez co dźwięk z zewnątrz jest w pewnym stopniu izolowany. Dodatkowo Galaxy Buds Live posiadają aktywną redukcję szumów (ANC), która za pomocą mikrofonów analizuje otoczenie i ucina częstotliwość hałasu. Efekt słychać od razu - wystarczy stanąć obok ruchliwej ulicy, włączyć ANC i cieszyć się jak nagle szum silników samochodów i opon toczących się po asfalcie znika. Galaxy Buds Live nieźle radzą sobie również z jednostajnym dźwiękiem wentylacji i klimatyzacji, co może okazać się wręcz zbawienne podczas pracy biurowej w upalne dni.

Słuchawki Samsung Galaxy Buds Live działają na jednym ładowaniu około 6 godzin, nie oznacza to jednak, że powinniście nastawiać się jedynie na taki czas pracy. W zestawie znajdziecie też specjalne, niewielkie i zgrabne etui ładujące, które sprawi, że całkowity czas działania słuchawek wyniesie ponad 20 godzin. Kilka minut ładowania Galaxy Buds Live w etui wystarczy natomiast, by słuchać muzyki przez kolejnych kilkadziesiąt minut.

Warto dodać, że wspomniane etui ładowane jest bezprzewodowo - z jednej strony możecie je po prostu położyć na ładowarce indukcyjnej, z drugiej skorzystać z bezprzewodowego ładowania zwrotnego dostępnego w smartfonach Samsunga. Wystarczy, że umieścicie "opakowanie" na pleckach telefonu, by ten przekazał mu energię ze swojej baterii. Bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie kiedy jesteście w podróży i nie macie akurat dostępu do gniazdka, a wiecie, że bateria w etui ładującym słuchawki jest na wyczerpaniu.

Bez przycisków, czyli obsługa gestami

Umieszczenie przycisków w tak małych słuchawkach nie ma sensu - osoby z większymi palcami miałyby problemy z ich obsłużeniem. Samsung zdecydował się na gesty polegające na dotykaniu obudowy słuchawek. Jeśli stukniecie w nie delikatnie palcem raz, utwór zostanie wstrzymany lub odtworzony. Dwa razy - zmienicie piosenkę, trzy razy - cofniecie się do wcześniejszego utworu. Dłuższe przytrzymanie pozwala regulować głośność oraz system ANC.

Konfigurację funkcji dotykowych przeprowadzamy z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej, w której jasno rozpisano wszystkie opcje, jej obsłużenie nie sprawi więc nikomu problemu. W programie Galaxy Wearable między innymi uruchomicie system ANC, użyjecie korektora dźwięku, ustawicie powiadomienia w słuchawkach czy sprawdzicie dokładny poziom naładowania sprzętu.

Sporo basu jak na takie małe słuchawki

Pierwsze, co pozytywnie zaskakuje jeśli chodzi o brzmienie słuchawek Samsung Galaxy Buds Live, to mocne, jak na taką małą konstrukcję (ale i formę), wyraźne basy. Brzmienie jest jednak na tyle uniwersalne, że przypadnie go gustu miłośnikom różnego rodzaju muzyki - co ważne, wspomniany wyżej korektor dźwięku pozwoli odpowiednio ustawić poszczególne pasma pod własne preferencje, więc warto tam zajrzeć i dostosować brzmienie według własnych oczekiwań.

Komu najbardziej przypadną do gustu Samsung Galaxy Buds Live?

Jedni twierdzą, że samodzielne bezprzewodowe słuchawki, których dodatkowo nie łączy ze sobą żadnej kabel to tylko i wyłącznie bajer. W dzisiejszych czasach trudno się z tym stwierdzeniem zgodzić, bo w przypadku takiej konstrukcji pierwsze skrzypce gra wygoda użytkowania. Tak zwane "codzienne słuchawki" wykorzystywane są nie tylko do słuchania muzyki, ale również rozmów telefonicznych. Co więcej, przy takim stopniu wygody można ich nie wyciągać z uszu, a włączając/wyłączając ANC dostosowywać poziom tłumienia dźwięków otoczenia do zastanej sytuacji. Jednocześnie, mając Galaxy Buds Live w uszach być zawsze gotowym na szybkie odebranie rozmowy telefonicznej, czy często słuchać muzyki niejako "w tle" podczas robienia innych rzeczy. W pewnym momencie użytkownik zapomina o tym, że ma w uszach "fasolki".

Fajna, oryginalna i nowatorska konstrukcja, wygoda, komfort użytkowania oraz ergonomia połączone z długim czasem pracy na jednym ładowaniu i dobrym brzmieniem to bez wątpienia najmocniejsze cechy słuchawek Samsung Galaxy Buds Live. Ciekawa, fajna propozycja dla osób, które lubią słuchać często muzyki, podcastów czy audiobooków lub prowadzą długie rozmowy telefoniczne i potrzebują w tym czasie mieć wolne ręce. Samsung Galaxy Buds Live z racji designerskiej konstrukcji będzie też fajnym pomysłem na prezent, na przykład pod choinkę.

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

samsungxmass