9

Ruszyły testy beta aplikacji Google dla Androida. Każdy może dołączyć [prasówka]

Google dotąd niechętnie dzielił się testowymi wersjami swoich mobilnych aplikacji, mimo, że w Google Play istniały użyteczne i funkcjonalne mechanizmy sprzyjające organizowaniu betatestów. W końcu uruchomiono specjalny program, w ramach którego możemy sprawdzić przedpremierowo aplikację wyszukiwarki i asystenta Google Now. Aplikacja Google w wersji beta Dołączając do programu betatestów, zgadzamy się na instalowanie testowych wersji […]

Google dotąd niechętnie dzielił się testowymi wersjami swoich mobilnych aplikacji, mimo, że w Google Play istniały użyteczne i funkcjonalne mechanizmy sprzyjające organizowaniu betatestów. W końcu uruchomiono specjalny program, w ramach którego możemy sprawdzić przedpremierowo aplikację wyszukiwarki i asystenta Google Now.

Aplikacja Google w wersji beta

2015-10-20_091037

Dołączając do programu betatestów, zgadzamy się na instalowanie testowych wersji aplikacji. Na dobry początek otrzymamy wydanie oznaczone numerkiem 5.4, w którym nie zaimplementowano widocznych nowości (poza tym wydanie to już od jakiegoś czasu krąży od sieci). Co ciekawe, programowi nie towarzyszy społeczność na Google+. Wystarczy zatem jedynie zapisać się na specjalnej stronie i czekać na aktualizację. Z czasem pewnie pojawią się kolejne wydania i większe zmiany.

Nowe Google Maps

2015-10-20_092259

Pojawiła się nowa wersja Google Maps. Tutaj, w odróżnieniu od wyszukiwarki, zmiany są dostrzegalne. Przede wszystkim możemy teraz wyszukiwać miejsca (restauracje, stacje paliw, kawiarnie, sklepy) znajdujące się w pobliżu wyznaczonej trasy. Po wybraniu któregoś z nich, możemy szybko zmodyfikować plan podróży w odpowiedni sposób. Na tym nie koniec, bo teraz Google Maps pokazuje również ceny paliw na wybranych stacjach. Przy czym, jak łatwo się domyślić, nie uświadczymy tego w polskiej wersji aplikacji (a przynajmniej ja nie znalazłem). Aktualizacja pojawi się niebawem, a póki co możecie ją pobrać ręcznie z APK Mirror.

Apple Music ma 6,5 mln płacących użytkowników

apple music

Tim Cook pochwalił się najnowszymi wynikami Apple Music. Usługa zgromadziła już 6,5 mln płacących użytkowników. Dla porównania najpopularniejszy tego typu serwis w USA – Pandora – ma 3 mln subskrybentów premium. Natomiast najpopularniejsza usługa streamingu muzyki na świecie, Spotify – 20 mln. Dynamika wzrostu Apple Music jest duża. A dodajmy do tego 8,5 mln osób, które aktualnie korzystają z serwisu w ramach 90-wersji próbnej.

Nowy Chromebook HP

chromebook-14

HP zaprezentowało nowego Chromebooka z ekranem 14″ o rozdzielczości 1366 x 768 px (ale jest też wersja Full HD). Sprzęt napędza procesor Celeron N2840 z 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Komputer jest odświeżoną wersją poprzedniego modelu napędzanego chipem Nvidii. Premierę zaplanowano na 8 listopada. Model HD wyceniono na 250 dol., a FHD na 280 dol. Planowane są dwie wersje kolorystyczne: srebrna i niebieska.