Moje przemyślenia

Robert Korzeniowski poleca: Walk and More, czyli chodź i zdobywaj miasta z aplikacją na iOSa i Androida

KM
Kamil Mizera
3

Ruch to zdrowie, mówi stare porzekadło i ma rację. Dzięki wysiłkowi fizycznemu jesteśmy zdrowsi i mamy lepszą kondycję. Jednak czasami brak nam motywacji, czasu i ochoty, aby poświęcać się sportom, zwłaszcza obecnie, kiedy godzinami pracujemy przed monitorami komputerów. Ale czasami wystarczy po pro...

Ruch to zdrowie, mówi stare porzekadło i ma rację. Dzięki wysiłkowi fizycznemu jesteśmy zdrowsi i mamy lepszą kondycję. Jednak czasami brak nam motywacji, czasu i ochoty, aby poświęcać się sportom, zwłaszcza obecnie, kiedy godzinami pracujemy przed monitorami komputerów. Ale czasami wystarczy po prostu spacer czy piesza wycieczka, aby poczuć się lepiej. Pomoże Wam w tym Walk and More.

Aplikacji z kategorii fitness znajdziemy w Google Play czy AppStore całą masę. Jedne pomogą nam w budowaniu formy na siłowni, inne w liczeniu przebiegniętych kilometrów lub w sprawdzaniu swoich osiągnięć podczas jazdy rowerem. Ale przecież również zwykłe chodzenie może być i jest dobre dla naszej kondycji i zdrowa. Wystarczy trochę motywacji no i oczywiście aplikacja Walk and More, którą znajdziemy zarówno na iOSa, jak i Androida.

Aplikacja ta została stworzona w ramach programu „Stworzone dla Zdrowia” i ma zachęcać użytkowników do pieszych wędrówek. Działanie tej aplikacji jest bardzo proste: rejestrujemy się, wybieramy „trampki” (męskie lub damskie), a następnie trasę, którą chcemy przebyć. Na razie dostępne jest 6 tras, które zabiorą nas do Paryża, Barcelony czy w podróż po zamkach Drakuli. Oczywiście nie trzeba być akurat w tych miejscach, aby móc korzystać z tej aplikacji. Celem jest sprawdzenie, ile czasu musimy chodzić, aby zaliczyć wskazane trasy. Po drodze znajdujemy punkty kontrolne, które wyświetlają kolejne etapy trasy. I tak, aby zaliczyć paryską trasę musimy przejść blisko 7,5 kilometra.

Aplikacja mierzy nasze tempo marszu, czas jego trwania oraz ile metrów/kilometrów już przeszliśmy. Po zakończeniu trasy Walk and More samo wyłączy odliczanie rozpoznając, że nie jesteśmy już w ruchu. Nasze wyniki możemy porównać z innymi użytkownikami, możemy również wyświetlić nasze dotychczasowe osiągnięcia. W ustawieniach możemy ustalić jednostkę, zmienić informacje w profilu lub wyzerować nasze wyniki. Walk and More graficznie prezentuje się całkiem dobrze i choć czasami potrafi się wysypać, a i nawigacja mogłaby być lepsza, to jednak jest to fajnie przygotowana aplikacja, którą można polecić wszystkim fanom pieszych wędrówek.

Oprócz aplikacji na stronie Walk and More znajdziemy również w formie PDFu mały poradnik dotyczący chodzenia, jak to robić, aby spalać efektywnie kalorie i poprawić sobie kondycję. Dużym sukcesem twórców Walk and More jest to, że ich aplikację promuje Robert Korzeniowski, a o tym, że ten sportowiec wie coś o chodzeniu, nikogo nie trzeba przekonywać. Warto jednak pamiętać, że za Walk and More stoi USP Zdrowie , choć na pierwszy rzut oka trudno to zauważyć.


http://youtu.be/g2uD8X16x5A
Osobiście Walk and More bardzo mi się podoba, choć z radością przywitałbym więcej tras, a nawet moduł, w którym nie tyle zdobywamy kolejne zagraniczne lokalizacje, co zaznaczający w real time naszą rzeczywistą trasę. Okrasić to możliwością dodawania zdjęć i tworzenia prywatnych wirtualnych spacerowych map i nic więc już nie potrzeba. Ale i przecież bez tego Walk and More zachęca do chodzenia i poprawiania swoich osiągnięć.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidMobileiOS