Felietony

Rewolucyjne Internet of Things - infografika od Cisco

Szymon Barczak
Rewolucyjne Internet of Things - infografika od Cisco
3

Temat Internet of Things poruszałem już we wpisie dotyczącym projektu Android@Home. Określenie wzięło się stąd, że tradycyjne urządzenia - rzeczy podłącza się do internetu. Mogą to być pralki, lodówki, telewizory, a nawet światło w pokoju. Dzięki technologii Internet of Things mamy możliwość na przy...

Temat Internet of Things poruszałem już we wpisie dotyczącym projektu Android@Home. Określenie wzięło się stąd, że tradycyjne urządzenia - rzeczy podłącza się do internetu. Mogą to być pralki, lodówki, telewizory, a nawet światło w pokoju. Dzięki technologii Internet of Things mamy możliwość na przykład zdalnego uruchomienia ekspresu do kawy. Pomysł budzi zarówno zainteresowanie, ze względu na możliwości jakie ze sobą niesie, ale również i obawy ze względu na to, że kolejna część naszego życia zostaje powierzona internetowi. Czego by nie powiedzieć o technologii, fakty mówią same za siebie, a zebrało je w formie infografiki Cisco.

Z infografiki można dowiedzieć się między innymi o eksperymencie holenderskich farmerów, którzy montują krowom nadajniki wysyłające informacje przez internet, o tym, że pod koniec obecnego roku 20 przeciętnych rodzin generować będzie więcej ruchu w sieci niż w 2008 roku cały internet. Dodatkowo przewiduje się, że w 2020 roku na świecie będzie aż 50 miliardów owych Internet of Things, czyli urządzeń uzyskujących połączenie z siecią, a i tak na dzień dzisiejszy jest ich więcej niż ludzi na Ziemii.

Robi wrażenie, prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

infografikaInternet of Things