Samsung

Relacja z konferencji Samsunga „Tab into color”

Konrad Kozłowski
Relacja z konferencji Samsunga „Tab into color”
1

Dość późna dla nas wszystkich pora, ale emocje po otwierającym Mundial meczu dopiero opadają, dlatego zasiadamy przed komputery, by śledzić konferencję Samsunga prosto z Nowego Jorku. Streaming wideo możecie obejrzeć tutaj, zaś na samym wydarzeniu Antyweb reprezentuje Grzegorz. Lada moment zaczynamy...

Dość późna dla nas wszystkich pora, ale emocje po otwierającym Mundial meczu dopiero opadają, dlatego zasiadamy przed komputery, by śledzić konferencję Samsunga prosto z Nowego Jorku. Streaming wideo możecie obejrzeć tutaj, zaś na samym wydarzeniu Antyweb reprezentuje Grzegorz. Lada moment zaczynamy (1:00), więc zapraszamy do śledzenia konferencji z Antyweb.

Ryan Bidan z Samsunga rozpoczyna wydarzenie. "Kiedyś The Rolling Stones, Lady Gaga, dzisiaj ja". Rozpoczynamy!

Dla Samsunga inspiracją są użytkownicy, którzy pragną innowacji. W tym roku sprzedano już 290 milionów tabletów, co przekroczyło sprzedaże laptopów i komputerów.

Galaxy Tab S

Oto najnowszy produkt z serii Tab od Samsunga.

Najważniejszą cechą tabletu jest jego ekran Super AMOLED oraz dołączane akcesoria. SideSync 3.0 pozwala na odbieranie połączeń głosowych z telefonu na tablecie. Możliwe jest sterowanie komputerem znajdującym się z dala od nas, dzięki funkcji "remote PC" na nowym tablecie Samsunga.

Samsung podziękował Google za ofertę sklepu Google Play oraz między innymi Netflixowi za świetne materiały w jakości HD. Nowością w Galaxy Tab S dostępny jest "Kid Mode", pozwalający użyczyć najmłodszym tabletu bez żadnych obaw.

Michael Abary omówia szczegółowo dwie wersje nowego tabletu Galaxy Tab S. Używając tabletu najczęściej przeglądamy Internet, oglądamy filmy oraz korzystamy z sieci społecznościowych. Dlatego Samsung postanowił oprzeć się na swoim dotychczasowym doświadczeniu i dostarzyć jak najlepszy ekran w jak najlepszym urządzeniu.

Jest to pierwszy tablet na świecie z ekranem Super AMOLED o tak wysokiej rozdzielczości. Najsmuklejszy i najlżejszy tablet Samsunga. Łączność z laptopem i smartfonem.

Samsung stara się nas przekonać, że ekran w nowym tablecie jest najbardziej zaawansowanym na świecie. Nasycenie barw, głębia oraz "adaptive screen" dostosowujący ustawienia ekranu do otoczenia oraz oglądanych przez nas treści. Tablet analizuje temperaturę światła tam gdzie się znajdujemy, konfigirując automatycznie balans bieli i inne.

Ekran w Galaxy Tab S nie jest zbyt prądożerny - 11 godzin pracy na baterii, co przekłada się np. na jeden cały sezon (muszę zpapytać - 12 czy 24 odcinki? Bo to różnica) serialu w 1080p.

Vogue, Glamour, National Geographic i inne magazyny trafią do Papergarden - czyli kiosku Samsunga. Każdy z przedstawicieli magazynów był bardzo tym podekscytowany.

Kolejnym partnerem jest Marvel - "ekskluzywny content" i obecność produktów Samsunga w filmie Avengers.

Na tablecie preinstalowane będą poniższe aplikacje:

Usługa Milk (powered by Slacker) to usługa radiowa pozbawiona reklam, której interfejs inspirowany jest pokrętłem zwykłego radia.

Galaxy Tab S - jego grubość to 6,6 mm, przekątne ekranu 10,5 lub 8,4 cala. Dostępna będzie także klawiatura oraz dedykowane etui obydwu modelom.

Tab S łączy się z innymi urządzenami, lecz nie tylko. Rozmowy głosowe, SMSy i multitasking - Samsung pionierem w tej dziedzinie w kategorii tabletów.

Sidesync 3.0 pozwala na mirroring obrazu z SGS5 oraz obsługę rozmów telefonicznych. Pozwala to także na szybką wymianę danych pomiędzy urządzeniami.

Aplikacja e-meeting pozwala na udostępnianie materiałów i pracę nad dokumentami w jednym pomieszczeniu na wielu tabletach Tab S.

Samsung wyprzedza Apple i wprowadza czytnik linii papilarnych w tablecie. Pozwala to także na tryb multi user, czyli wiele profili na jednym urządzeniu, które aktywujemy przeciągnięciem palca po czytniku.

Galax Tab S dostępny już w lipcu - ceny to 399 dolarów za 8,4" i 499 dolarów za 10,5" (16GB, Wi-Fi). Ceny i data dotyczą jedynie USA.

To tyle na dzisiaj - jesteście zainteresowani?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu