Felietony

Rekordowy miesiąc na Antyweb - 71 tysięcy UU i ponad 8,000 w RSS !

Grzegorz Marczak
Rekordowy miesiąc na Antyweb - 71 tysięcy UU i ponad 8,000 w RSS !
42

No może to zabrzmi nie skromnie ale pochwalić się czasem trzeba. W przeciągu ostatnich 30 dni mój blog przebił wszystkie moje dotychczasowe rekordy jeśli chodzi o liczbę unikalnych użytkowników (wiem, że to nie są real users - jak dojdę do megapanelu to zacznę weryfikować te liczby :) ) osiągając...

No może to zabrzmi nie skromnie ale pochwalić się czasem trzeba. W przeciągu ostatnich 30 dni mój blog przebił wszystkie moje dotychczasowe rekordy jeśli chodzi o liczbę unikalnych użytkowników (wiem, że to nie są real users - jak dojdę do megapanelu to zacznę weryfikować te liczby :) ) osiągając wynik ponad 71 tysięcy UU. W miesiącu tym trafiły się wprawdzie dwa "wykopy" ale nie jest to coś niecodziennego (w innych miesiącach moje wpisy też lądowały na głównej stronie tego serwisu) aby można było tylko tym wytłumaczyć ten wynik.

Nie pamiętam czy chwaliłem się też liczbą jaką pokazuje licznik RSS czyli ponad 8,000, bardziej jednak od samej liczby cieszy mnie dynamika wzrostów tego dla mnie bardzo ważnego parametru. (pamiętam, że w zeszłym roku w maju zastanawiałem się czy jest możliwe osiągniecie 5 tysięcy czytelników w RSS)Jeśli chodzi o źródła odwiedzin to właściwie można powiedzieć, że jest to standard czyli Google + wejścia bezpośrednie czy też ze stron odsyłających. Jest jednak pewna niespodzianka. Na piątym miejscu jeśli chodzi o źródła odwiedzin znalazł się flaker (ponad 3,5 tysiąca wejść miesięcznie) na którym od jakiegoś czasu aktywnie dyskutuję i dzielę się znaleziskami.

Przy okazji wspomnę jedynie, że nie długo światło dzienne ujrzy sekcja startups.antyweb.pl (jak tylko uporam się z brandingiem i poprawkami w czymś tak mi obcym jak CSS - ok, wielkość, styl i kolor fontu potrafię zmienić, ale to wszystko) - aczkolwiek czytać, przeglądać i subskrybować możecie już teraz (jeśli oczywiście uznacie, że warto)

Jeszcze zdanie o liczbach. W przeciągu ponad 3 lat od kiedy istnieje blog powstało na nim 2,210 postów, które były skomentowane ponad 25,200 razy do których własnoręcznie dopisałem ponad 2,000 tagów!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antyweb