Felietony

Reklama w syndykacie z blox.pl

Grzegorz Marczak
Reklama w syndykacie z blox.pl
2

Blox.pl zapowiadał, że blogi z syndykatu (best of the best z blogów na blox.pl) będą mogły liczyć na jakiś zarobek w momencie gdy zostaną zawarte kontrakty reklamowe. Długo trwało zanim pojawiła się jakaś reklama w syndykacie – ale wreszcie jest ! (reklama na blogach związanych z ogólnie z internet...

Blox.pl zapowiadał, że blogi z syndykatu (best of the best z blogów na blox.pl) będą mogły liczyć na jakiś zarobek w momencie gdy zostaną zawarte kontrakty reklamowe. Długo trwało zanim pojawiła się jakaś reklama w syndykacie – ale wreszcie jest ! (reklama na blogach związanych z ogólnie z internetem)

Blox.pl jak twierdzi gazeta nie jest nastawiony na ilość ale na jakość (i to się chwali), swoim syndykatem ma zamiar tę jakość jeszcze bardziej uwidaczniać (treść z blogów z syndykatu pokazywane są np.: na stornie głównej gazeta.pl).


Na żółto miejsce reklamowe w syndykacie


Inny przykład

Kiedy wcześniej czytałem, o syndykacie i potencjalne reklamie myślałem, że zostanie wprowadzony jakiś system w stylu adsense lub coś chociażby podobnego.

Tymczasem pierwsze reklamy na blox.pl to po żołniersku wstawiony nad headerem bloga link tekstowy. Cóż, nie ma w tym ani finezji ani polotu, wygląda to dość dziwnie (możliwe, że jest efektywne) i szczerze mówiąc po blox.pl spodziewałem się czegoś lepszego.

Oczywiście jest to pewnie pierwsze podejście, pierwsza próba pierwsze testy itp. – ale chyba można było to zrobić nieco bardziej estetycznie i nieco inaczej (szczególnie w czasach kiedy jeśli chodzi o formę reklamy trwa nieustanny wyścig zarówno technologi jak i nowych pomysłów)

Nie wspomnę już o tym, że blogi na blox.pl mają dużą tendencje do przekraczania szerokości strony (nie wiem jaki jest problem aby „zafixować” szerokość strony w skórkach dostępnych dla bloxa).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu