Gry

Quake II za darmo do zgarnięcia już dziś. Quake III Arena za darmo w najbliższy weekend

Kamil Świtalski
Quake II za darmo do zgarnięcia już dziś. Quake III Arena za darmo w najbliższy weekend
22

Quake to seria-legenda. To jeden z tych produktów, których gracze nigdy nie mają dość — i podobnie jak z DOOM, wielu traktuje go jak wino. Im starsze, tym lepsze. Istnieje zatem spora szansa, że w Waszej kolekcji grę już macie. I to w kilku wersjach. Ale jeśli jakimś cudem zaginęła, albo najzwyczajniej w świecie nie macie napędu optycznego by odpalić wydany w 1997 roku (!) tytuł — to fajnie się składa. Bo na Bethesda Launcher możecie teraz zgarnąć Quake II za darmo.

Quake II za darmo - tylko do dzisiejszego wieczora na Bethesda Launcher

Tegoroczny QuakeCon, jak wszystkie duże wydarzenia, także przeniesiony został do sieci. Cała impreza odbyła się online — i w weekend organizatorzy zaserwowali opcję darmowego pobrania pierwszego Quake'a. A obok tego zachęcali do wpłat na rzecz różnych organizacji charytatywnych. Po przekroczeniu kwoty 30 tys. dolarów Bethesda postanowiła ruszyć dalej — i na kilkadziesiąt godzin udostępnić Quake II za darmo. Gra dostępna jest wyłącznie do dzisiejszego wieczora — macie czas do 21 polskiego czasu, by zainstalować oprogramowanie Bethesda Launcher (dostępne za darmo na komputery z systemem Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 oraz Windows 10) i przypisać kultową strzelaninę do swojego konta.

Quake III Arena za darmo już w ten weekend

A skoro mowa o klasycznych strzelaninach od id Software, to na tym jeszcze nie koniec. Dzisiaj można zgarnąć Quake II za darmo, a już w weekend na tej samej zasadzie dystrybuowany będzie Quake III Arena. Oferta także będzie mocno ograniczona czasowo, więc warto ustawić przypomnienie by tego nie przegapić. Doskonale pamiętam jak wiele emocji budził trzeci Quake. Rewolucyjny i kontrowersyjny — bo skupiający się wyłącznie na arenowych walkach po sieci,  bez kampanii do której przyzwyczajono nas wcześniej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu