Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Konsole

Znamy oferty gier w PlayStation Plus i Games with Gold. Bez hitów, ale z dobrymi tytułami

PW
Paweł Winiarski
4

Znamy nowe oferty obu sieciowych usług konsolowych. Chodzi oczywiście o „darmowe” gry w ramach abonamentów PlayStation Plus i Games with Gold. W listopadzie bez wielkich hitów, za to z całkiem niezłymi produkcjami.

Dla tych, którzy kompletnie nie orientują się o co chodzi w PlayStation Plus i Games with Gold, szybkie wyjaśnienie. To abonamentowe (czyli płatne) usługi sieciowe, które umożliwiają granie w tryby multiplayer na konsolach. Jednocześnie co miesiąc oddawane są w ręce graczy gry w ramach usługi. Czasem większe, czasem mniejsze, czasem nowsze, czasem starsze. Abonamenty nie są konieczne do grania na konsoli, warto jednak pamiętać, że (w obu przypadkach) bez nich nie pogracie wieloosobowo przez internet. Są oczywiście małe wyjątki, ale większość gier tych abonamentów wymaga.

W październiku bezapelacyjnie wygrało Sony ze swoją ofertą, w listopadzie cieżko wyłonić lidera - obie firmy idą łeb w łeb, nie wrzuciły do usługi wielkich hitów, w obu przypadkach znajdziemy natomiast niezłe produkcje.

PlayStation Plus

Na PlayStation 4 trafią dwie gry. Everybody’s Gone to the Rapture to przygodówka autorów ciepło przyjętego Dear Esther. Ciekawa narracja, widok pierwszoosobowy, tajemnicze miasteczko Yaughton, gdzie zadaniem gracza będzie zbadać co tak naprawdę się tam wydarzyło. The Deadly Tower of Monsters to natomiast zręcznościówka stylizowana na reedycję starego filmu science-fiction i ta stylistyka to najciekawszy element produkcji. Gra zebrała pozytywne recenzje, nie przekreślajcie jej więc tylko dlatego, że nazwa nigdy nie obiła Wam się o uszy.

Posiadacze PS3 pograją w samochodówkę DiRT 3 i humorystyczne RPG Costume Quest 2. W opcji cross buy (gra dostępna na dwie platformy) wyląduje rówież Letter Quest Remastered na PS Vita (choć zagracie również na PS4) i Pumped BMX+ (zagracie również na PS4 i PS3). Najsłabiej wypada oferta przenośnej konsoli, ale tu chyba nikt nie spodziewa się już w Plusie rewelacji.

Games with Gold

W przypadku konsol Xbox, zdecydowanie lepszą ofertę otrzymają posiadacze X360, choć warto pamiętać, że X1 jest wstecznie kompatybilny, pogracie więc również na Xboksie obecnej generacji. I tak właściciele Xbox One od 1 do 30 listopada zagrają w Super Dungeon Bros, sympatyczną, kolorową zręcznościówkę z elementami logicznymi. Od 16 listopada natomiast w Murdered: Soul Suspect (u nas podtytuł przetłumaczono jako Śledztwo zza grobu). To taki interaktywny thriller od studia, które zrobiło swego czasu Dark Void i Quantum Conundrum.

Na Xboksa 360 od 1-15 listopada trafi świetna przygodówka Monkey Island: SE i kapitalne moim zdaniem Far Cry 3: Blood Dragon (16-30 listopada). Za przygodówkami jakoś specjalnie nie przepadam, ale Blood Dragon polecam każdemu miłośnikowi humoru i FPS-ów. Świetna muzyka, niesamowity klimat tanich filmów science-fiction lat 80. Może pierwsze 15 minut niespecjalnie zachęca, ale potem jest świetnie.

Powtarzam to w zasadzie przy każdym wpisie związanym z grami w ramach obu abonamentów. Będziecie zdrowsi i mniej nerwowi jeśli potraktujecie je jako dodatek do abonamentu, który jest niezbędny do grania w sieci - i chyba najlepiej tak go właśnie tę opłatę traktować. Wychodzenie z założenia, że płacimy za gry w Plusie i GwG powoduje tylko niepotrzebną frustrację gdy oferta na dany miesiąc nie spełnia Waszych oczekiwań. A dogodzić wszystkim się nie da - oczywiście w polskiej sieci już pojawiły się opinie, że obie propozycje są tragiczne, a zaraz obok, że ktoś właśnie czekał na te tytuły i prawie je niedawno kupił, więc jest super zadowolony z nadchodzącego zestawu.

A jak Wam podobają się propozycje Sony i Microsoftu?

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: