Felietony

Przekrój i Kominek lepszy niż Onet, Flaker wysoko

Grzegorz Marczak
Przekrój i Kominek lepszy niż Onet, Flaker wysoko
25

W tym miesiącu informacje o Antyweb czy też wzmianki o blogu pojawiły się w kilku ciekawych miejscach. Onet cytował moją wypowiedz na temat nowej strony Prezydent.pl podając link do mojego bloga, w Przekroju ukazała się lista 30 ciekawych blogów, Antyweb też się tam znalazł. Kominek (chyba wszyscy z...

W tym miesiącu informacje o Antyweb czy też wzmianki o blogu pojawiły się w kilku ciekawych miejscach. Onet cytował moją wypowiedz na temat nowej strony Prezydent.pl podając link do mojego bloga, w Przekroju ukazała się lista 30 ciekawych blogów, Antyweb też się tam znalazł. Kominek (chyba wszyscy znają) zrobił bardzo fajny ranking blogów w którym szczęśliwie był też Antyweb. No i na końcu 13 sekund w TVP na temat AR.

Jak to wszystko przełożyło się na oglądalność strony www ? Poniżej lista stron odsyłających do mojego bloga w tym miesiącu:Przede wszystkim w oczy rzuca się Flaker - generuje on miesięcznie ponad 5 tyś wejść na bloga. Jeśli ktoś nadal zastanawia się czy warto angażować się w mikrologii to może sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. Dodatkowo Flakerowicze spędzają najwięcej czasu na moim blogu. Wykopu nie muszę komentować - jego siła jest tak duża, że nawet jeśli jakiś wpis nie zostanie wykopany to i tak widać ruch jaki generuje ten serwis.

Niespodziewanie dużo wejść było natomiast z przekroju. Szczerze mówiąc nie myślałem, że będzie ich aż tak wiele. Przekrój był dla mnie lepszym źródłem odwiedzi niż Onet czyli nasz największy portal internetowy (dla mnie to niespodzianka - choć antyweb był w obu serwisach wymieniany w różnym kontekście). Na liczbach widać też, że całkiem niezłego kopa ma blog Kominka, ruch z jego bloga jest bardzo ciekawy ponieważ Antyweba odwiedziło bardzo wielu nowych użytkowników (mam nadzieję, że choć mały procent zostanie na dłużej).

Czy wystąpienie w telewizji polskiej miało jakieś przełożenie na ruch? Niestety nie, ale było to do przewidzenia. Ja również nie odwiedził bym strony osoby, która wypowiadała się w telewizji przez kilkanaście sekund.

Jest jeszcze jedne wniosek - ilość odwiedzin z Blipa jest dość mała jak na tak szybko rosnący serwis. Oznacza to, że aby osiągać korzyści z mirkoblogów trzeba aktywnym i brać czynny udział w życiu serwisu. Nie ma się co łudzić, że wystarczy podpiąć RSS i czekać na czytelników. Ponieważ korzystam z Blipa dość sporadyczne dlatego nie spodziewałem się dużej ilość odwiedzin z tego źródła.

Ps. Nie mam szans natomiast przeanalizować jak powyższe wydarzenia wpłynęły na ruch w RSS-ach oraz ilość nowych subskrypcji. Wyniki z Feedburnera skaczą po kilkaset dziennie (w dół i w górę) - więc trudno jest ocenić faktyczny trend w przeciągu kilku dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu