Przeglądarki internetowe

Przeglądarka Vivaldi umie już zapisywać zrzuty ekranu. Coraz bardziej mnie przekonuje [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Przeglądarka Vivaldi umie już zapisywać zrzuty ekranu. Coraz bardziej mnie przekonuje [prasówka]
36

Przeglądarka internetowa Vivaldi jest coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla popularniejszych programów tego typu. Właśnie zadebiutowała jej wersja 1.7.

Vivaldi 1.7 w wersji stabilnej

Dziś o godzinie 9:00 zadebiutowała stabilna wersja 1.7 przeglądarki Vivaldi. Program został rozbudowany o nowe funkcje, wśród których najważniejszymi są:

  • Zrzuty ekranu bezpośrednio z poziomu okna przeglądarki
  • Większa kontrola i usprawnienia dźwięku w kartach czyli „Silent Tabs For Users”
  • Szybszy dostęp do ulubionych przypiętych kart
  • Dodatkowe ostrzeżenia przy odwiedzaniu stron http wymagających hasła

Na tym nowości się oczywiście nie kończą, bo twórcy zaimplementowali też masę pomniejszych zmian. Wszystko to ma uczynić program bardziej przystępnym i odpowiadającym na współczesne trendy. Jak tłumaczy  Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi Technologies:

Użytkownicy Vivaldi nie muszą już przesyłać odnośnika, by podzielić się czymś ciekawym na stronie ani przechodzić przez czasochłonny proces przechwytywania, zapisywania, edytowania i dopiero potem udostępniania zrzutu ekranu. Właśnie otrzymali dużo wydajniejsze i potężniejsze narzędzie, z którego mogą korzystać na wiele sposobów.

MacBooki Pro z Intel Kaby Lake

Informacje na temat odświeżonych MacBooków pro z procesorami Intel Kaby Lake znaleziono w kodzie źródłowym systemu macOS 10.12.04, który znajduje się aktualnie w stadium beta. Sugeruje on, że w tym roku Apple wypuści trzy nowe modele MacBooków:

  • 13,3-calowy (bez Touch Bara) z Intel Kaby Lake z Turbo Boost do 3,4 oraz 4,0 GHz;
  • 13,3-calowy (z Touch Barem) z Intel Kaby Lake z Turbo Boost do 3,5/3,7 GHz oraz 4,0 GHz;
  • 15,4-calowy (z Touch Barem) z Intel Kaby Lake z Turbo Boost do 3,8/3,9 GHz oraz 4,1 GHz.

Odświeżenie MacBooków Pro mogłoby nastąpić jeszcze w tej połowie roku, co znowu nieszczególnie spodoba się tym, którzy kupili tego typu sprzęt. Komputery debiutowały bowiem zaledwie kilka miesięcy temu, a już mówi się o ich nowych wersjach.

GTA V z 75 mln sprzedanych kopii

Trzyletnia gra, która ciągle zarabia? Takie rzeczy tylko z Grand Theft Auto V. Wydawca gry, Take-Two Interactive w wynikach finansowych ujawnił, że gra właśnie osiągnęła łączny wynik 75 mln sprzedanych kopii. Tym samym gra dołączyła do takich ewenementów, jak Minecraft (100 mln kopii) czy Wii Sports (83 mln). Pozostałe tytuły Take-Two mocno odstają od tego wyniku. Mafia III zanotowała 5 mln sprzedanych kopii (z czego 4,5 mln w pierwszy tydzień), NBA 2k17 - 7 mln, a Civilization VI - 1,5 mln.

Warto dodać, że GTA V ciągle żyje. Tryb Online przynosi twórcom stale przychody z wirtualnej waluty, DLC i mikropłatności. Samo studio Rockstar wspiera natomiast nieustannie swój produkt, rozbudowując go o bezpłatną zawartość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu