Ciekawe strony

Prosty czat online dla sklepów internetowych

Grzegorz Ułan
Prosty czat online dla sklepów internetowych
15

Działy kontaktu w sklepach internetowych, to jedna z najważniejszych części takich serwisów internetowych. Nie wszystkim klientom, że tak powiem, chce się odszukiwać tego działu czy też później uruchamiać pocztę, by się skontaktować i zapytać o przeróżne kwestie. W dobie sporej konkurencji na tym...


Działy kontaktu w sklepach internetowych, to jedna z najważniejszych części takich serwisów internetowych. Nie wszystkim klientom, że tak powiem, chce się odszukiwać tego działu czy też później uruchamiać pocztę, by się skontaktować i zapytać o przeróżne kwestie. W dobie sporej konkurencji na tym rynku niezwykle ważny wydaje się szybki kontakt z potencjalnymi klientami, a już możliwość natychmiastowego kontaktu online z "żywą" osobą, bezpośrednio na stronie, pozwoli na lepsze postrzeganie naszej oferty i zapewni profesjonalną obsługę już w pierwszym kontakcie z klientem.

Ostatnio trafił mi się do testów serwis umożliwiający zainstalowanie w serwisie niezwykle prostego skryptu, wyświetlającego taki czat online, od razu po wejściu na naszą stronę. Instalacja Offerchat sprowadza się do prostych dwóch kroków, składających się z wklejenia gotowego kodu do sekcji head i weryfikacji go bezpośrednio na naszym koncie.

Po udanej autoryzacji, pozostaje nam już tylko dostosowanie wyglądu okienka rozmowy, poprzez dobranie koloru, zgodnego z naszym serwisem, nazwy czatu oraz pytania zachęcającego do kontaktu naszych potencjalnych klientów.

Jeśli jesteśmy aktualnie zalogowani na nasze konto, wszystkie pytania pokazują się na czacie jak i w samym serwisie Offerchat, skąd również możemy rozmawiać, nawet z kilkoma klientami jednocześnie. W przypadku, gdy jesteśmy offline, możemy tak skonfigurować nasz czat, by wiadomości trafiały na nasz adres email.

W dodatkowych ustawieniach jest również możliwość zdefiniowania formularza inicjującego czat, który przed jego rozpoczęciem wymusza podanie swojego imienia, adresu email oraz pierwszego pytania.

W samym serwisie mamy jeszcze dostęp do historii czatów czy zdefiniowania stałych odpowiedzi, zarządzaniem operatorami czatu, no i dodawaniem kolejnych serwisów. Z tego, co zauważyłem nie ma żadnych limitów na razie, a i sami twórcy obiecują darmowy dostęp do serwisu, nawet po zakończeniu testów. Konto można zakładać już teraz na stronie głównej Offerchat. Do czego oczywiście zachęcam - sam czat prezentuje się nad wyraz ciekawie, nie zaburza normalnego funkcjonowania serwisu, ani też nie wpływa na jego szybkość działania.

Offerchat Video from our network on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

sklepy internetowe