Akcja Partnerska

Projektor Full HD za rozsądne pieniądze - oto Epson EH-TW5700ATV

Konrad Kozłowski
17

Gdy słyszymy, że ktoś nie posiada telewizora, pierwsza rzecz jaka przychodzi nam do głowy, to najczęściej wizja seansów seriali i filmów, a także grania na laptopie. Tymczasem coraz częściej użytkownicy wybierają zamiast telewizorów projektor, które pod wieloma względami oferują większą elastyczność i lepsze możliwości. Jednym z nich jest model Epson EH-TW5700ATV, który kupicie w promocji w sklepach sieci EURO RTV AGD.

Wybór projektora jest dla wielu osób dość trudnym zadaniem, ponieważ przy pierwszym zakupie spotykają się one z parametrami i informacjami, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia. Dość szybko można się jednak zorientować, że najważniejsze cechy takich urządzeń to dość podstawowe kwestie. Spoglądając na Epsona EH-TW5700ATV pierwsze co rzuca nam się w oczy to rozdzielczość, jaką oferuje. Mowa tu o popularnym Full HD, czyli o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Jest to wartość w dużej liczbie okoliczności i przypadków zupełnie wystarczająca, ponieważ ogrom treści powstaje i jest dostępna właśnie w Full HD.

Drugim z istotnych parametrów będzie oczywiście maksymalna wielkość ekranu, jaką będziemy dysponować i tutaj osoby przyzwyczajone do rozmiarów telewizorów mogą czuć się zaskoczone. Epson EH-TW5700ATV oferuje nawet przekątną ekranu 300 cali, co przekłada się na 762 cm! W odpowiednich warunkach można więc zorganizować sobie własne, domowe kino i cieszyć się wręcz gigantycznym ekranem, na którym zobaczymy filmy, seriale oraz gry. Z dodatkowych funkcji warto wymienić tryb wyświetlania obrazu w proporcjach 21:9, co zwiększa wrażenia w czasie grania oraz pozwala lepiej dopasować ekran do filmów wydanych w formacie kinowym.

W przypadku projektora Epson EH-TW5700ATV nie musimy martwić się o jasność obrazu, ilość detali oraz czas pracy projektora. Posłuży on nam bowiem nawet przez 11 lat, a wysoki poziom 2700 lumenów, moc lampy 200 W w połączeniu z technologią 3LCD zapewniają kontrast 35 000:1 - jednakowe natężenie światła białego i kolorowego zapewnia żywe i wyraziste kolory. Z kwestii technicznych na pewno warto wspomnieć o Zoomie 1,2x oraz korekcji geometrii, które sprawiają, że nawet bez idealnych warunków będziemy w stanie odpowiednio skonfigurować projektor. Nie musi on znajdować się nawet idealnie na wprost ekranu, bo korzystając z funkcji Quick Corner zaprzęgniemy do pracy wbudowany procesor obróbki obrazu.

Umożliwia on cyfrową korektę położenia narożników projekcji w dwóch płaszczyznach (+- 30 stopni w pionie i poziomie), więc nawet w trudnych warunkach osiągnięcie właściwych proporcji obrazu nie powinno być problemem. Dobrze wiemy, jak trudne bywa przygotowanie idealnego stanowiska dla projektora, a przecież biorąc pod uwagę kompaktowe wymiary Epson EH-TW5700ATV na pewno będziemy chcieli go zabrać ze sobą na wyjazdy czy spotkania (309‎ x 315 x 122 mm i 3,6 kg). Żywotność lampy w trybie standardowym określana jest na 4500 h, natomiast tryb eco pozwala wydłużyć ten okres do 7500 h. Zakup nowej lampy dla klienta będzie wydatkiem na poziomie 400 zł. W tym miejscu dodam także, że gwarancja wynosi oczywiście 24 miesiące na projektor i 36 miesięcy lub 3000 h na samą lampę.

Na tym atuty projektora Epson EH-TW5700ATV się nie kończą, ponieważ urządzenie stosuje interpolację klatek, co zapobiega efektowi rozmazania obrazu. W wyniku działania tej funkcji powstają dodatkowe klatki pośrednie, dzięki czemu ruch kamery albo obiektów wydaje się bardziej naturalny. Co więcej, funkcja ta też zapobiega drganiom obrazu. Dla fanów multimediów na pewno ogromną zaletą projektora okaże się obecność platformy Android TV, którą znamy z telewizorów smart TV. Dzięki niej projektor staje się samodzielnym centrum multimedialnym, które oferuje dostęp do ogromnej liczby aplikacji, w tym serwisów VOD, muzycznych oraz gier.

W kontekście tych ostatnich na pewno warto nadmienić, że platforma Google Stadia jest już dostępna na Android TV, dzięki czemu uzyskujemy dostęp do gier z najwyższej półki bez kupowania i podłączania dodatkowych urządzeń jak konsola czy pecet. Stadia streamuje przez Internet gry tak samo jak filmy i seriale, więc potrzebny Wam będzie jedynie pad i szybkie łącze. Obecność Android TV oznacza także wsparcie dla technologii Chromecast, więc niemal z dowolnego urządzenia - peceta, smartfona czy tabletu - można szybko przerzuć zawartość ekranu lub konkretne treści na projektor i sterować nimi z poziomu innego urządzenia. 

Wbudowany głośnik zapewnia dźwięk, który jest równie ważny co obraz w wielu sytuacjach, ale dla osób z większymi oczekiwaniami przygotowano coś ekstra. Wbudowany moduł Bluetooth i obsługa kodeka AptX pozwalają podłączyć bezprzewodowo do projektora zestaw audio albo słuchawki i zupełnie bez dodatkowych kabli cieszyć się świetnym nagłośnieniem. Jeżeli posiadacie zestaw audio, który nie korzysta z łączności Bluetooth, to do Waszej dyspozycji będzie wyjście liniowe audio. Podłączenie zewnętrznego źródła obrazu jak konsola czy odtwarzacz Blu-ray nie będzie wyzwaniem, ponieważ Epson EH-TW5700ATV został wyposażony w złącze HDMI 1.4, które pozwoli przesłać najlepszą jakość obrazu i dźwięku. Złącze USB natomiast pozwoli na szybkie odtwarzanie multimediów np. z pendrive’a czy zewnętrznego dysku, bo platforma bez problemu radzi sobie z takimi nośnikami i przeróżnymi rodzajami plików (do niektórych mogą być wymagane specjalne aplikacje, ale ich instalacja jest bajecznie prosta).

Na obudowie projektora znajdziemy wszystkie niezbędne do jego obsługi przyciski i pokrętła, a każde z nich jest opatrzone odpowiednią ikoną lub etykietą, dlatego nikomu nie powinny sprawić żadnych problemów. Dodatkowo, w zestawie znajduje się pilot, dzięki któremu zdalnie będziemy sterować działaniem projektora Epson EH-TW5700ATV, który przecież może być zamontowany w mniej przystępnych miejscach (np. pod sufitem).

--

Materiał powstał we współpracy z Euro RTV AGD

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu