Felietony

Projekt "Blue" od Microsoftu nie tylko dla Windowsa. Pozostałe produkty również doczekają się "niebieskiej" aktualizacji

Konrad Kozłowski
Projekt "Blue" od Microsoftu nie tylko dla Windowsa. Pozostałe produkty również doczekają się "niebieskiej" aktualizacji
18

Na temat produktu "Windows Blue", a nieco później określanego już po prostu "Blue", pisaliśmy już na Antyweb kilkakrotnie. Dotychczas wszystkie pojawiające się informacje wskazywały na to, że rozwijana przez Microsoft aktualizacja będzie dostępna dla najnowszej wersji systemu Windows, lecz serwis Zd...

Na temat produktu "Windows Blue", a nieco później określanego już po prostu "Blue", pisaliśmy już na Antyweb kilkakrotnie. Dotychczas wszystkie pojawiające się informacje wskazywały na to, że rozwijana przez Microsoft aktualizacja będzie dostępna dla najnowszej wersji systemu Windows, lecz serwis Zdnet powołując się na swoje źródło, sugeruje że projekt "Blue" dotyczy także aktualizacji platformy Windows Phone oraz usług oferowanych przez Microsoft jak SkyDrive czy Outlook.

Wprowadzenie na rynek systemu Windows 8 Microsoft wykorzystał także jako moment na odświeżenie większości swoich produktów i usług. Była to chwila w której nowości doczekał się SkyDrive - dysk w chmurze oraz Outlook - następca Hotmaila, usługi pocztowej oferowanej przez firmę z Redmond. Te i wiele wiele innych produktów zostały odświeżone w celu ujednolicenia interfejsu i sposobu obsługi z najnowszym członkiem rodziny Windows, nie było więc to nic nadzwyczajnego. Nie można także zapomnieć o Windows Phone 8, którego premiera również odbyła się w niewielkim odstępie czasu od oficjalnego debiutu Windows 8.

Coraz więcej wskazuje jednak na to, że taki sposób aktualizacji wszystkich oferowanych przez Microsoft produktów stanie się czymś regularnym. I choć zapowiadana fala aktualizacji o nazwie kodowej "Blue" nie zostanie udostępniona tego samego dnia, to mimo to stanie się to mniej więcej w tym samym czasie. Nie oznacza to jednak tego, że do momentu udostępnienia "niebieskiej" aktualizacji nie doczekamy się jakichkolwiek nowości - użytkownicy Windows Phone 8 doczekali się już pierwszej aktualizacji o nazwie "Portico".

Microsoft przyzwyczaił nas do dwu- lub trzyletniego cyklu aktualizacji swoich produktów. Projekt "Blue" rozpocznie nowy rozdział w tym jak Microsoft rozwija i udostępnia kolejne wersje swoich platform. Co prawda nie wiemy jeszcze czego dokładnie możemy spodziewać się po najbliższej z nich, ale takie zmiany w systemie Windows jak usprawnienia w UX (user experience) czy nowe wersje Internet Explorera, aplikacji Poczta i Kalendarz są bardzo prawdopodobne. Nie powinno zabraknąć też kilku poważniejszych zmian jak poprawienie wydajności urządzeń oraz czasu pracy na baterii.

Nowy Microsoft oglądamy już dzisiaj - tablet Surface oraz systemy Windows RT i Windows 8 to bardzo ważne kroki dla tej firmy, kolejne mogą okazać się decydującymi, czy Microsoft obiera właściwy kierunek?

Źródło: Zdnet; źródło grafiki: wallpaperpassion.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu