Polska

Program Pięć Plus przestaje istnieć

Filip Żyro
Program Pięć Plus przestaje istnieć
17

Program lojalnościowy Pięć Plus operatora komórkowego Plus skończy funkcjonować 30 września 2014 roku. Program, w którym można było wymieniać zgromadzone punkty na nagrody zostaje zamknięty, bez podania przyczyny, choć łatwo się domyślić jakie był motywy. „Informujemy, że zgodnie z par. 28 Regula...

Program lojalnościowy Pięć Plus operatora komórkowego Plus skończy funkcjonować 30 września 2014 roku. Program, w którym można było wymieniać zgromadzone punkty na nagrody zostaje zamknięty, bez podania przyczyny, choć łatwo się domyślić jakie był motywy.

„Informujemy, że zgodnie z par. 28 Regulaminu Programu 5 Plus 30/09/2014 Program ten zostaje zamknięty. Zgromadzone punkty zachowują swoją ważność i mogą zostać wymienione na nagrody dostępne w Programie do 30/10/2014. Po upływie terminu Punkty nie mogą być wykorzystane i są anulowane”. Taka wiadomość została rozesłana do użytkowników sieci Plus. Z treści jasno wynika, że program lojalnościowy dokona swojego żywota z ostatnim dniem września. Chciałoby się powiedzieć szkoda. Niejednokrotnie, jako były klient tej sieci, korzystałem z tego programu. Program polegał na wymienianiu punktów, które zbieraliśmy podczas wykonywania połączeń i wysyłania smsów. To co stanowiło o sile programu były wartościowe nagrody, które w odróżnieniu od podobnych programów nie oferowały zestawu noży ze sklepu Telezakupów Mango, a raczej wartościowe przedmioty wśród, których można było znaleźć przydatne gadżety.

Wśród użytkowników Plusa rozgorzała dyskusja na temat końca programu. Jak można się domyślić, pojawiają się głosy niezadowolenia. Niektórzy z nich sugerują, że być może Paszport Korzyści, inny program lojalnościowy operatora, przejmie część właściwości programu Pięć Plus. Osobiście nie liczyłbym na powrót programu w tej formie i z tak atrakcyjnymi nagrodami. Zygmunt Solorz znany jest z oszczędności, które robi w swoich spółkach. Wystarczy przypomnieć anegdotę z początków telewizji Polsat, gdy podczas inwestycji zadawał pytania „Po co dwie kamery, nie wystarczy jedna? Po co kupować oświetlenie, nie możecie kręcić w dzień?”. Być może taka filozofia biznesowa doprowadziła go na szczyt listy najbogatszych Polaków. Decyzja o zakupie Polkometal była jedną z najbardziej ryzykownych inwestycji w historii właściciela Polsatu, na tyle ryzykowna, że może zaprowadzić go na szczyty lub pogrążyć go raz na zawsze. Jak będzie czas pokaże.

Operator z oczywistych względów nie podaje oficjalnej przyczyny przerwania programu lojalnościowego, ale nie trzeba być mistrzem dedukcji, aby połączyć elementy w całość. Niewątpliwie chodzi o wspomniane wcześniej oszczędności. Być może wymiana myszki raz w roku w zamian za płacenie abonamentu przez 12 miesięcy z perspektywy użytkownika nie jest to nadzwyczaj wartościowa nagroda, jednak w skali makro może mieć znaczenie w bilansie spółki. Zresztą to, że Plus robi oszczędności, gdzie tylko to możliwe, usłyszeć można z nieoficjalnych źródeł.

Czy skasowanie programu 5 Plus będzie miało jakiekolwiek znaczenie podczas wyboru operatora? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno nie jest to główny czynnik, który decyduje o wyborze operatora. Tutaj zawsze kluczową rolę odgrywa ilość darmowych minut, pakiet internetowy czy cena smartfona w stosunku do ceny abonamentu. Z drugiej strony, klienci Plusa mogą czuć pewien niesmak, bowiem niewątpliwie była to wartość dodana, z której chętnie korzystali wszyscy abonenci. Jednak czy tego chcemy czy nie koniec programu Pięć Plus stanie się faktem 30 września bieżącego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

plus