Gry

Oto Lidia Sobieska. Wiemy już jak premier Polski walczy w imię wszystkich Polaków

PW
Paweł Winiarski
45

Wieść o polskiej postaci mającej pojawić się w zestawieniu wojowników bijatyki Tekken 7 zrobiła w naszym kraju niemałe zamieszanie. Polska Pani premier na pierwszym teaserze wyglądała trochę jak Ciri.

Lidia Sobieska, bo tak została nazwana nasza wojowniczka. doczekała się wreszcie pełnej prezentacji. Jeśli polska premier chce żeby w kraju nie pojawiły się siły Tekken Force, musi stanąć do Turnieju Żelaznej Pięści i wykorzystać tam swoją znajomość karate. Muszę przyznać, że wybór tego właśnie stylu jest dość dziwny, bo ostatnio Polska raczej MMA stoi - wystarczy wspomnieć o aktualnym mistrzu UFC Janku Błachowiczu i byłej mistrzyni Joannie Jędrzejczyk. Ale fakt, był czas kiedy to właśnie karate było w naszym kraju najpopularniejsze. Zobaczcie jak walczy Lidia Sobieska.

Cały czas nie daje mi spokoju jedno pytanie - dlaczego Bandai Namco zdecydowało się aż tak mocno postawić na narodowy wydźwięk tej postaci? Zobaczcie - Lidia Sobieska ma rozpiętą górną część karategi by pokazać czerwony rashguard z dużym napisem "Polska", obok symbol kojarzący się z orłem. Rękawice mają natomiast skrzydła przypominające te husarskie. Dodatkowo Lidia "wszystko to robi dla swojego kraju", "musi wygrać w imię wszystkich Polaków" i sugeruje innym, by "walczyli z honorem". Jako postać prezentuje się ciekawie, tłucze pozostałych wojowników bez zastanowienia, ale sami przyznacie, że wygląda to trochę infantylnie. Nowa wojowniczka będzie elementem czwartego season passa do Tekkena 7 i pojawi się w grze już jutro, 23 marca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: