Artykuł sponsorowany

Nowoczesne technologie w pralkach. Prace domowe jeszcze nigdy nie były tak przyjemne!

Kamil Świtalski
Nowoczesne technologie w pralkach. Prace domowe jeszcze nigdy nie były tak przyjemne!
15

Pralka to sprzęt, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. To urządzenie kupowane na lata, które regularnie wyręcza nas w codziennych pracach — i choć sięgamy po jego pomoc bardzo często, najczęściej doceniamy go dopiero... gdy go zabraknie. Wtedy stajemy przez trudnym wyborem, bo oferta na rynku jest bardzo zróżnicowana, a technologie mają jednak to do sobie, że rozwijają się w niezwykle szybkim tempie. Dotyczy to nie tylko smartfonów, komputerów czy telewizorów, ale także urządzeń AGD. Nowoczesne pralki zostały najeżone elektroniką i technologiami, które ułatwią nam życie, a także jeszcze lepiej dostosują się do naszych potrzeb! 

Pralka: niezbędna towarzyszka, która jeszcze nigdy nie była tak intuicyjna i dostosowana do naszych potrzeb

Świat pędzi szybciej niż kiedykolwiek. Wielozadaniowość co rusz wpychana jest na zupełnie nowy poziom, a czasu wciąż na wszystko zaczyna brakować. Inżynierowie firmy Samsung doskonale sobie z tego zdają sprawę, dlatego regularnie skupiają się na tym, by ich produkty były jeszcze szybsze. Jak działa technologia QuickDrive™ w pralkach Samsung? Wykorzystane w najnowszych modelach pralek z linii AI Control technologie Q-Drum (specjalna konstrukcja bębna) lub Q-Bubble (dynamiczne ruchy pozwalające tworzyć więcej aktywnej piany) skraca czas prania nawet o połowę* — przy tym, wspomniany krótszy czas prania nie oznacza utraty efektywności. Mimo że cykl pracy będzie krótszy, skuteczność w odświeżaniu i usuwaniu zabrudzeń pozostaje bez zmian! Trudno także przejść obojętnie obok silnika Digital Inverter, gwarantującego cichą pracę urządzenia!**

Kto pamięta wojowanie z instrukcjami obsługi pralki, ten doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak nieintuicyjne potrafiły być urządzenia w tym segmencie jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Ale skoro mowa o nowoczesnych rozwiązaniach mających ułatwiać życie użytkownikom, to i tutaj trzeba było wprowadzić zmiany. Intuicyjny Panel AI Control z czytelnym wyświetlaczem nie tylko pozwala łatwo i bez wysiłku wybrać odpowiedni tryb prania, ale także zapamiętuje preferowane ustawienia użytkownika sugerując mu te, z których najczęściej korzysta — uczy się jego nawyków. Warto też mieć na uwadze nowoczesny Program Optymalny AI, który automatycznie dopasowuje parametry prania (ilość detergentu i wody, czas cyklu) tak, by były one optymalne dla wagi załadunku i zabrudzenia tkanin. Dzięki temu oszczędzamy czas, bo pralka Samsung pamięta nasze preferencje, a każde następne pranie jest po prostu łatwiejsze. Urządzenia te doskonale komunikują się także z suszarką — podpowiadają odpowiednie parametry suszenia w oparciu o dane zgromadzone przez pralkę. Żeby było jeszcze wygodniej, pralkę i suszarkę Samsung możemy włączyć i wyłączyć zdalnie za pośrednictwem aplikacji SmartThings dostępnej w całym ekosystemie urządzeń koreańskiego producenta.

Skutecznie, ale oszczędnie — to gwarantują nowe technologie w pralkach

Wiemy już, jak działa Quick Drive™ i system optymalnego prania AI, który dba o to, abyśmy już nigdy nie przesadzili z ilością detergentu i ograniczyli zużycie wody. Dzięki nowoczesnym pralkom zadbamy też o tkaniny i oszczędzimy energię. Technologia EcoBubble™ zapewnia energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze, które dodatkowo chroni tkaniny. Dzięki innowacyjnemu połączeniu detergentu z powietrzem i wodą tworzy specjalną pianę, która głęboko wnika w tkaniny i dba o możliwie najlepsze efekty! Ponadto warto mieć także na uwadze, że nowoczesne pralki należą do najwyższej klasy energetycznej, charakteryzującej się niskim zużyciem energii przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej wydajności.

Jeżeli natomiast Wasze szafy wypełnione są ubraniami, które nie nadają się do prania — warto zainteresować się pralko-suszarkami i suszarkami z programem Air Wash. To podgrzane powietrze, które wnika w głąb tkaniny i pozwala odświeżyć rzeczy, których nie można prać na mokro, bez użycia detergentów. To doskonałe rozwiązanie w przypadku czyszczenia kolorowych poszewek na poduszki na kanapie, odzieży sportowej, czy wełnianych swetrów. Z kolei Program Higiena pozwala na dezynfekcję ubrań lub innych tekstyliów, za pomocą gorącego powietrza. Takie rozwiązanie zdecydowanie przydaje się w dzisiejszych czasach.

Wygodnie na co dzień dzięki nowym technologiom

Prawdopodobnie każdemu zdarzyło się kiedyś po rozpoczęciu cyklu prania zorientować się, że w bębnie pralki czegoś zabrakło. A jako że ten już się rozpoczął, o bezproblemowe dodanie dodatkowych ubrań jest niezwykle kłopotliwe. To właśnie z myślą o wszystkich, którym zdarza się czasem zapomnieć o skarpetce, koszulce, spodniach lub bluzie, stworzono AddWash™! To dodatkowe drzwi, które można otworzyć w dowolnym momencie prania***: bez ryzyka, jakichkolwiek komplikacji i potrzeby wypompowywania wody. To także świetny sposób na to, by w odpowiednim momencie dodać rzeczy, które chcielibyśmy jedynie odwirować czy wypłukać np. po praniu ręcznym. Opcja to nie tylko wygodna i bezpieczna, ale także banalnie prosta w obsłudze. co w przypadku wszystkich sprzętów AGD jest kluczowe.

Cała gama nowoczesnych pralek i współpracujących z nimi suszarek do wyboru: dla każdego coś dobrego!

Firma Samsung w swojej ofercie ma kilkanaście modeli nowoczesnych urządzeń naszpikowanych technologiami. Takimi, które nie tylko zadbają o naszą wygodę, ale także budżet i bezpieczeństwo — wszystko dzięki innowacyjnym opcjom, między innymi, dezynfekcji tkanin. Wszystkie pralki wyróżnia prostota obsługi i nowoczesny design, który bez problemu obroni się nawet w najbardziej designerskich wnętrzach. Ponadto wiele dostępnych trybów prania w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami pozwoli zadbać o długowieczność tkanin, nawet tych najbardziej delikatnych. Kropką nad i pozostaje idealne wpasowanie się w życie nawet najbardziej zabieganych użytkowników. Skrócone pranie dzięki technologii Quick Drive™, wygodna kontrola dzięki aplikacji SmartThings dostępnej w całym ekosystemie urządzeń Samsung, a do tego ekologiczne podejście dzięki wysokiej klasie energetycznej i skutecznemu praniu w niskich temperaturach. Oprócz pralek warto także pamiętać o doskonale się z nimi „dogadującymi” suszarkami z technologią OptimalDry, które dbają o inteligentne dostosowanie parametrów suszenia, dzięki czemu urządzenia chronią odzież przez zniszczeniem i oferują jeszcze lepsze rezultaty, jednocześnie oszczędzając energię. Dla każdego coś dobrego!

Wpis powstał przy współpracy z firmą Samsung

* Na podstawie badań Intertek: porównanie serii WW8000T vs. WW6500K. Skrócenie czasu prania o 50% oraz zmniejszenie zużycia energii o 20% (przy 40°C, oraz połowie załadunku bębna), przy założeniu wydajności prania ±5%
** Redukcja hałasu wynosi odpowiednio 5 dBA i 3 dBA dla cyklu prania i wirowania. Dane na podstawie etykiety ERP, F500 8 kg 1400 obr./min WF80F5E5P4W z silnikiem Digital Inverter i Vistula 8 kg 1400 obr./min WF1804WPC z silnikiem uniwersalnym.
*** Drzwi AddWash™ można otworzyć pod warunkiem, że temperatura w bębnie nie przekracza 50°C.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu