Artykuł sponsorowany

Poznaj możliwości i korzyści płynące z chmury Microsoft Azure w home.pl

Redakcja Antyweb
Poznaj możliwości i korzyści płynące z chmury Microsoft Azure w home.pl
20

Polski dostawca usług hostingowych, domen oraz aplikacji biznesowych - home.pl oraz światowy gigant technologiczny - Microsoft zacieśniają współpracę. Dzięki najnowszemu wdrożeniu polski biznes i administracja otrzymają impuls rozwojowy za sprawą dostępu do chmury Microsoft Azure. Czym jest chmura obliczeniowa Microsoft? Jak rozpocząć korzystanie z Azure? Co najważniejsze, w jaki sposób zaawansowana technologia amerykańskiego giganta IT wpływa na rozwój polskiego biznesu z sektora MSP i administracji?

home.pl – zaufany dostawca usług Microsoft dla polskiego biznesu, szkolnictwa i administracji

home.pl od wielu lat wspiera rozwój polskiego biznesu, szkolnictwa i administracji publicznej dostarczając na rodzimy rynek jedną z najpopularniejszych usług amerykańskiego giganta – pakiet Microsoft 365 (dawniej Office 365). W portfolio home.pl można znaleźć także inne popularne produkty od Microsoft, takie jak Windows 10, czy biznesową pocztę email we własnej domenie– Exchange. To co istotne, eksperci home.pl zajmują się również profesjonalnym doradztwem, wdrożeniem optymalnej konfiguracji usług Microsoft i przeszkoleniem administratorów oraz użytkowników końcowych. Daje to gwarancję maksymalnego wykorzystania potencjału płynącego z możliwości narzędzi amerykańskiego giganta technologicznego w polskich firmach.

„Klienci home.pl od dawna korzystają z rozwiązań Microsoft, które goszczą w naszym marketplace. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasza współpraca przeszła na wyższy poziom za sprawą wprowadzenia do oferty Microsoft Azure. Technologia chmury obliczeniowej jest odpowiedzią na potrzeby wielu naszych klientów, nawet jeśli część z nich jeszcze nie wie, w czym usługi w chmurze mogą im pomóc. Jesteśmy od tego, by im to wytłumaczyć i wesprzeć rozwój ich firm.” - mówi Dariusz Kowalski, head of marketplace w home.pl.

Do portfolio usług Microsoft od home.pl tj. wspomnianych powyżej pakietów Microsoft 365 (dawniej Office 365), systemu operacyjnego Windows 10, biznesowej poczty Exchange oraz wdrożeń i szkoleń dołącza chmura obliczeniowa - Azure. Czym są skalowalne rozwiązania Microsoft Azure i jak pomagają polskim użytkownikom w szybkim rozwoju biznesu?

Czym jest Microsoft Azure?

Chmura obliczeniowa Azure to innowacyjne podejście do najnowszej technologii tworzenia i wykorzystywania aplikacji z prostym systemem zarządzania niezbędnymi zasobami. Platforma Azure, z której korzystają już tysiące firm na całym świecie (w tym w Polsce) jest w pełni skalowalna. Dzięki temu z łatwością zoptymalizujesz potrzebne narzędzia oraz w prosty sposób dostosujesz wielkość mocy obliczeniowej do bieżących potrzeb biznesowych.

 

Microsoft Azure to platforma, dzięki której nie tylko przeniesiesz swoją infrastrukturę serwerową do chmury, ale również otrzymasz dostęp do tysięcy rozwiązań wspierających rozwój twojego biznesu.

Jak działa Microsoft Azure?

Microsoft Azure do prawidłowej pracy wymaga jedynie dostępu do Internetu. Za pośrednictwem sieci chmura obliczeniowa Azure dostarcza użytkownikom wiele usług, w tym zaawansowane operacje obliczeniowe. Z chmurą Microsoft z powodzeniem stworzysz i otrzymasz dostęp do serwerów, magazynów, baz danych czy oprogramowania. Co najistotniejsze z punktu widzenia kosztów, na każdym etapie korzystania z Microsoft Azure masz pełną kontrolę nad wielkością zużywanych zasobów. Oszczędzasz nie tylko na braku konieczności zakupu drogiego sprzętu komputerowego (np. serwerów), ale również zachowujesz pełną elastyczność wobec aktualnych potrzeb na usługi obliczeniowe. Korzystając z infrastruktury Azure płacisz za wykorzystany transfer danych, dzięki czemu optymalizujesz koszty operacyjne dostosowując wydatki do realnie zużytych zasobów.

 

Platforma Microsoft Azure działa w chmurze, dzięki czemu dostęp do niej jest zapewniony z dowolnego urządzenia 24/7.

Czy Microsoft Azure to rozwiązanie dla mojej organizacji?

Innowacyjne narzędzia oferowane w technologii Azure sprawdzą się w zasadzie w każdym rodzaju działalności, niezależnie od branży czy skali biznesu. Chmura Microsoft usprawnia wiele procesów i codziennych czynności, które do tej pory wymagały dodatkowych narzędzi, kosztownych inwestycji lub wykupywania drogich licencji. Co najważniejsze, koszty korzystania z Microsoft Azure są w pełni dostosowane do skali wykorzystywanych zasobów i narzędzi. Dzięki temu niezależnie czy chmura Microsoft jest wykorzystywana przez JDG, firmy z sektora MSP, duże korporacje czy instytucje publiczne, skalowalność usług pozwala na optymalizację ponoszonych kosztów związanych z rozwojem działalności.

Jak korzystanie z Microsoft Azure wygląda w praktyce?

Technologia Azure ma w zasadzie nieograniczone możliwości wykorzystania. Korzyści, jakie daje dostęp do chmury Microsoft dla firm z sektora MŚP i administracji są zależne jedynie od pomysłu na ich wykorzystanie. Przykładowo Chmura Azure sprawdzi się doskonale do:

 • Tworzenia i zarządzania magazynami danych – Biznes bez zarządzania i przetwarzania danymi nie istnieje. Stąd ważne jest posiadanie właściwych narzędzi i przestrzeni, które pozwalają na skuteczne i bezpieczne gromadzenie, przechowywanie i zarządzanie danymi. Korzystając z infrastruktury Azure masz pewność, że pliki oraz informacje biznesowe są bezpieczne. Ty skupiasz się na tym co najważniejsze - rozwijasz firmę i spełniasz wymagania stałych i nowych klientów.
 • Działalności w obszarze IoT (Internet of Things) – IoT to zupełnie nowa, rewolucyjna dziedzina rozwoju techniki, która z roku na rok będzie coraz szerzej stosowana w przemyśle i technologii użytkowej. Azure zawiera dostosowane i skalowalne narzędzia, dzięki którym w szybki i łatwy sposób wejdziesz w przestrzeń koncepcji IoT i zrealizujesz swoje pomysły niezależnie czy pracujesz w startupie, MŚP czy dużej korporacji.
 • Tworzenia nowoczesnych aplikacji mobilnych – ponad 80% Polaków aktywnie korzysta ze smartfona, a co trzeci posiada więcej niż jedno urządzenie mobilne. Rynek aplikacji na smartfony to atrakcyjna i perspektywiczna przestrzeń wejścia z nowymi Zbudujesz i wdrożysz je z łatwością, dzięki Azure. Niezależnie czy tworzysz oprogramowanie na platformy Android, iOS, Xamarin, React Native, Unity czy Cordova. Chmura Microsoft Azure zapewni Ci pakiet niezbędnych narzędzi, moc obliczeniową i serwery, które zagwarantują poprawne działanie aplikacji w czasie rzeczywistym.
 • Wykonywania zaawansowanych analiz biznesowych – analiza i przetwarzanie danych pozwala pozyskiwać ważne informacje i istotne wnioski, wspierające dalszy rozwój biznesu bądź przyspieszające procesy obsługowe w administracji publicznej. Analiza danych z wykorzystaniem narzędzi Azure jest nawet 14 razy szybsza i kosztuje 94% mniej w porównaniu do rozwiązań analitycznych innych dostawców usług chmurowych. Dzięki Microsoft Azure Synapse z powodzeniem przeprowadzisz analizę danych big data. Zintegrowane środowisko skupiające wszystkie dane pozwala na przeprowadzanie nawet najbardziej zawansowanych analiz biznesowych ze wsparciem uczenia maszynowego.
 • Bezpiecznej migracji zasobów i infrastruktury do chmury – migracja firmowej infrastruktury cyfrowej do chmury jest nie tylko bezpieczna, ale co wynika z elastyczności, również opłacalna. Niezależnie czy posiadasz serwery, aplikacje internetowe, bazy danych, programy SAP czy środowiska testowe – przenosząc je do chmury Azure ograniczysz koszty związane z zakupem oraz utrzymywaniem firmowej infrastruktury fizycznej. Dodatkowo uzyskasz wsparcie tysięcy narzędzi i rozwiązań znajdujących się na platformie Azure.
 • Przetwarzania i edycji plików multimedialnych – edycja wysokiej jakości audio i wideo wymaga odpowiednich narzędzi. Microsoft Azure posiada odpowiednie rozwiązania, dzięki którym prześlesz, przetworzysz czy sprawdzisz plik wideo z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu 24/7. Wszystkie niezbędne czynności i procesy wykonasz na platformie w chmurze.
 • Publikacji rozwiązań na platformie Microsoft Marketplace – korzystając z Microsoft Azure uzyskujesz możliwość publikacji swoich autorskich lub firmowych rozwiązań i aplikacji na platformie Microsoft Marketplace. Dzięki temu, Twoje aplikacje pojawią się na globalnym rynku, a ich sukces otworzy szansę na nawiązanie współpracy z firmami z całego świata.
 • I wiele więcej! - Wszystko zależy od twoich potrzeb i pomysłu na wykorzystanie praktycznie nieograniczonych możliwości i tysięcy rozwiązań wspierających rozwój twojego biznesu, znajdujących się na platformie Microsoft Azure.

Jak rozpocząć korzystanie z chmury technologicznej Microsoft Azure? Skorzystaj z pomocy ekspertów home.pl!

Wybierając dostęp do platformy Azure w home.pl uzyskujesz nie tylko dostęp do rozwiązań chmurowych Microsoft. W zależności od twoich potrzeb i stopnia zaznajomienia z technologią Azure wybierz jedną z trzech form integracji z Azure w home.pl:

 • Nie znam Azure i chcę samodzielnie poznać chmurę Microsoft - jeżeli chcesz rozpocząć korzystanie z nieograniczonych możliwości chmury technologicznej Microsoft, ale nie potrzebujesz dodatkowego wsparcia, skontaktuj się z home.pl. Specjaliści Azure przygotują dla ciebie optymalne i spersonalizowane rozwiązanie wejścia na platformę Azure;
 • Nie znam Azure i potrzebuję wsparcia ekspertów – jest to ścieżka dedykowana firmom i organizacjom, które rozpoczynają korzystanie z technologii Azure. Specjaliści home.pl stworzą dedykowaną konfigurację platformy Azure spełniającą twoje potrzeby na początkowym etapie pracy z chmurową technologią Microsoft;
 • Już korzystam z Azure, chcę poznać ofertę przeniesienia do home.pl – jeżeli znasz już technologię Azure i posiadasz pierwsze doświadczenia z pracą w chmurze Microsoft – sprawdź ofertę przeniesienia usługi do home.pl. Jest to okazja nie tylko do oszczędności dla twojego biznesu, ale także szansa na impuls rozwojowy twoich aplikacji. Dodatkowo, jeżeli sprzedajesz tworzone przez siebie aplikacje w Internecie, masz szansę na dodanie ich do oferty marketplace home.pl, obok takich marek jak Microsoft, Google czy TeamViewer.

Uruchomienie Azure w home.pl jest niezwykle proste. Wystarczą 4 kroki, aby otrzymać dostęp do chmury Microsoft:

 1. Wypełnij formularz kontaktowy Azure;
 2. home.pl skontaktuje się z Tobą w celu przeprowadzenia analizy potrzeb Twojej organizacji;
 3. Zostanie uruchomione twoje konto oraz subskrypcja na Platformie Microsoft Azure;
 4. Otrzymasz dane dostępowe do chmury Microsoft – od teraz możesz korzystać z możliwości platformy Azure.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu