8

Pownce.com otwarte dla wszystkich.

Pownce to kolejny odpowiednik twittera (czyli serwis do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych) z tym, że oferujący nieco więcej możliwości i różniący się w szczegółach od swojego pierwowzoru. To co oczywiście najbardziej przyciąga do Pownce to jak na razie fakt, że tworzą go autorzy serwisu Digg.com. Pownce przez sześć miesięcy działał w fazie beta i dostępny […]

Pownce to kolejny odpowiednik twittera (czyli serwis do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych) z tym, że oferujący nieco więcej możliwości i różniący się w szczegółach od swojego pierwowzoru.

To co oczywiście najbardziej przyciąga do Pownce to jak na razie fakt, że tworzą go autorzy serwisu Digg.com. Pownce przez sześć miesięcy działał w fazie beta i dostępny był tylko na zaproszenia (co znakomicie utrudniało dotarcie do wielu użytkowników). Gdy serwis otworzył swoje podwoje (a stało się to wczoraj) rozpocznie się teraz prawdziwa rywalizacja z twitterem.Techrnuch twierdził na początku, że pownce raczej można zaliczyć do przeszłości – jednak w ostatniej swojej informacji na temat tego serwisu zmienił zdanie (co kolejny raz wypomniane mu zostało przez blog CenterNetowrks).

Pownce wraz z otwarciem na szeroką publiczność zaprezentował kilka nowych ciekawych funkcjonalności a są to między innymi możliwość importu znajomych z innych serwisów takich jak twitter, flickr itp, nowa wersja aplikacji desktopowej (moim zdaniem całkiem niezła), możliwość wysyłania zaproszeń na imprezy (imprezy mogą mieć własną podstronę w serwisie) które mogą być importowane na przykład do kalendarza google itp.

Wszystkich którzy założyli już sobie konto zapraszam do kontaktu na pownce – teraz będzie można przetestować sensowność tego serwisu na większej grupie znajomych.