Grafika

Popraw możliwości swojej karty graficznej (nie)zwykłym sterownikiem

Filip Żyro
Popraw możliwości swojej karty graficznej (nie)zwykłym sterownikiem
29

Od jakiegoś czasu w sieci było głośno o nowych sterownikach do kart graficznych Nvidia, wykorzystujących Direct X-a 11. Wiadomo, że temat aktualizacji sterowników nie emocjonuje was na tyle, żeby poświęcić mu więcej czasu. Sterownik GeForce 337.50 (na razie w fazie beta) dostępny jest do pobrania...

Od jakiegoś czasu w sieci było głośno o nowych sterownikach do kart graficznych Nvidia, wykorzystujących Direct X-a 11. Wiadomo, że temat aktualizacji sterowników nie emocjonuje was na tyle, żeby poświęcić mu więcej czasu.

Sterownik GeForce 337.50 (na razie w fazie beta) dostępny jest do pobrania pod tym linkiem. Aktualizacja miała przynieść duży wzrost wydajności kart graficznych w grach komputerowych, poprzez optymalizację DirectX 11. Na stronie producenta możemy znaleźć informacje, że nowość może zwiększyć wydajność karty graficznej w grach nawet do 71%. Aktualizacja ma działać zarówno na pojedynczych kartach graficznych, jak i układach SLI. Wzrosty wydajności będzie zależny również od naszego procesora i systemu operacyjnego.

Pierwsza rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy to narzędzie Nvidii - GeForce Experience, które daje możliwość zoptymalizowania gier. Dlatego też był to pierwszy krok, który wykonałem. Pamiętacie, jak kilka dni temu narzekałem na brak płynności w The Elder Scrolls Online na moim laptopie, przez co musiałem odłożyć tytuł na później? Otóż po wgraniu nowych sterowników i zoptymalizowaniu gry wszystko działa i to na wysokich detalach.

Muszę przyznać, że byłem szczerze zdziwiony, że aktualizacja sterowników wystarczyła, aby podnieść jakość gier i wydajność mojego komputera. W przypadku większości gier widzę zdecydowaną poprawę, zatem podgrzewanie atmosfery wokół całej sprawy wcale nie było dmuchaniem balonika. Dodatkowo w - GeForce Experience pojawiła się opcja nagrywania pulpitu, a nie tylko samej rozgrywki.

Jeżeli posiadacie komputer z kartą graficzną obsługującą DirectX 11 nie powinniście zwlekać i pobrać wersję beta sterowników. Powtórzony odnośnie znajdziecie tutaj. Miłego grania.

Źródło grafiki: [1]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nvidiageforce