Polska

Polskie imprezy technologiczne, na których musisz być

Redakcja Antyweb
Polskie imprezy technologiczne, na których musisz być
12

Jeśli uważacie, że najciekawsze imprezy technologiczne dzieją się z dala od nas, jesteście w błędzie - Polska może się pochwalić kilkoma naprawdę sporymi wydarzeniami, które ściągają do siebie światowej klasy ekspertów i producentów. Mamy ich listę!

Autorem materiału jest Justyna Kot.

W świecie nowych technologii dzieje się mnóstwo, nie tylko w samej Dolinie Krzemowej czy w nowoczesnych kampusach gigantów rynku IT. Ogromny rozwój tej branży zaowocował powstawaniem kolejnych wydarzeń, które w różnym stopniu powiązane są ze światem nowych technologii.

Tego typu wydarzenia bez wątpienia są dla organizatorów świetną okazją do zaprezentowania najnowszych trendów, produktów oraz rozwiązań, które przez kolejne miesiące będą rozgrzewać atmosferę wokół technologicznych marek. Nie tylko specjaliści, ale także my - zwykli konsumenci - żyjemy wieściami o tym, co przedstawi na najbliższej konferencji producent upatrzonego przez nas telefonu, konsoli czy usługi.

Polskie imprezy technologiczne, na których musisz być

Prestiżowych i ogólnie znanych wydarzeń na skalę międzynarodową jest mnóstwo - listę mogą otwierać chociażby takie konferencje, jak Google I/O (w której sama miałam przyjemność uczestniczyć w tym roku), MWC, Targi CES, czy konferencja WWDC spod znaku nadgryzionego jabłuszka.

Mam jednak wrażenie, że i u nas sporo się dzieję w tym temacie, a samych wydarzeń z roku na rok na naszym podwórku przybywa. Jeśli zatem ktoś jeszcze uważa, że w Polsce brak interesujących wydarzeń powiązanych z nowymi technologiami, podsuńcie mu proszę poniższą listę:

Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters to wydarzenie, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak dla zasady przypomnę, że IEM jest serią międzynarodowych rozgrywek e-sportowych, których finał od 5 lat już rozgrywa się w Polsce. To właśnie do Katowic ściągają najlepsi gracze na świecie, by zmierzyć się w turniejach w League of Legends, Counter Strike: Global Offensive czy StarCraft II. O tym, jak wielką popularnością cieszy się to wydarzenie, mówi chociażby imponujący czas, w jakim wyprzedawane są bilety na IEM - w zeszłym roku rozeszły się jak świeże bułeczki w zaledwie… 15 minut.

 • gdzie: Katowice

Poznań Game Arena

Poznań Game Arena (PGA) to kolejny punkt na mapie polskich imprez technologicznych, który przypadnie do gustu graczom. Jest to największa tego typu impreza w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas PGA odbywają się nie tylko targi gier komputerowych, ale także szeroko pojętej rozrywki multimedialnej oraz technologii, z których korzystają twórcy gier wideo.

Wydarzeniu towarzyszą także turnieje e-sportowe, prelekcje, a także pokaźna strefa rozrywki, gdzie można między innymi spotkać się z popularnymi streamerami i vlogerami gamingowymi, zagrać w produkcje spod znaku Indie i Retro Games, czy uczestniczyć w PGA Cosplay Show.

 • gdzie: Poznań
 • kiedy: 6-8 października 2017

Google Developer Days Europe

Google Developer Days to globalna seria konferencji prezentujących najnowsze produkty, platformy i rozwiązania Google dedykowane programistom. Podczas tegorocznego Google I/O Jason Titus obwieścił, że gigant z Mountain View postawił na dwie, nieprzypadkowe, jak możemy się domyślać, lokalizacje: Bangalore (Indie) gdzie GDD odbędzie się w grudniu, oraz… Kraków, gdzie wydarzenie rozpocznie się już niemal za miesiąc (5-6 września).

Fakt, że Google organizuje tak wielkie wydarzenie w Polsce to kolejny dowód potwierdzający, że deweloperzy IT z Europy Środkowo-Wschodniej znajdują się w ścisłej światowej czołówce. Nieoficjalnie Google Developer Days Europe ma być wydarzeniem na miarę europejskiego Google I/O. Na uczestników czekają warsztaty, codelaby, oraz prelekcje i sesje 1:1 prowadzone przez ekspertów Google.

 • gdzie: Kraków
 • kiedy: 5-6 września 2017

Internet Beta

Internet Beta to niepowtarzalne w swoim charakterze wydarzenie, które łączy startupy i świat nowych technologii z… Internetem, a dokładniej - ze światem mediów społecznościowych, agencji interaktywnych, influencerów, marketerów i e-commerce. Spróbujcie sobie wyobrazić konferencję ze świetnymi imprezami towarzyszącymi, innowacyjne startupy oraz samą śmietankę polskich ekspertów związanych z branżą internetową i reklamą (jak. np. Artur Kurasiński, Paweł Tkaczyk czy Michał Sadowski) zgrupowanych przez 3 dni w nowoczesnym kampusie, ulokowanym w jednej z zacisznych, zielonych, podrzeszowskich miejscowości.

Każdemu, dla kogo pomysł izolowania tak dużej konferencji od centrum miasta wydaje się nietrafiony, polecam po prostu odwiedzenie tegorocznej Bety (sama uczestniczyłam w niej już kilkukrotnie). Bez wątpienia jest to obowiązkowe miejsce spotkania dla wszelkich specjalistów i pasjonatów, którzy szukają świeżego spojrzenia na utarte szlaki oraz sporej dawki merytorycznej wiedzy.

 • gdzie: Kielnarowa k. Rzeszowa
 • kiedy: 13-15 września 2017

Audio Video Show

Audio Video Show to wydarzenie dla prawdziwych miłośników dobrego dźwięku i obrazu. W trakcie targów każdy odwiedzający będzie miał niepowtarzalną okazję, aby osobiście przetestować laserowe telewizory, limitowane modele gramofonów, lub sprawdzić, jak sprawują się… najdroższe na świecie słuchawki - Sennheiser Orpheus.

 • gdzie: Warszawa
 • kiedy: 17-19 listopada 2017

InfoShare

InfoShare to kolejna na mapie Polski konferencja na tak dużą skalę, która koncentruje się na nowych technologiach, mediach, oraz wsparciu dla innowacyjnych projektów. W trakcie tego wydarzenia poruszane są tematy dotyczące między innymi przyszłości europejskiego rynku nowych technologii oraz wpływu rozwoju technologicznego na społeczeństwo.

Na uczestników czekają prelekcje i warsztaty prowadzone przez ekspertów, które są jednocześnie świetną okazją do nauki od najlepszych (jak dotąd wśród prelegentów byli przedstawiciele takich firm, jak Google, Slack czy Uber). W trakcie InfoShare, podczas Startup Stage, ma miejsce także prezentacja 20 najbardziej obiecujących młodych firm.

 • gdzie: Gdańsk
 • kiedy: najbliższa edycja odbędzie się 22-23 maja 2018

Wymienione powyżej wydarzenia to tylko część znakomitej całości, jaką dopełniają nieco bardziej już wyspecjalizowane konferencje i spotkania. Wymienić tu można chociażby Mobiconf, dedykowany szerokiej rzeszy ekspertów związanych z branżą mobile, Droidcon, DevFest Poland czy World Usability Day organizowany dla specjalistów z zakresu UX.

Na polskiej mapie imprez technologicznych nie może także wreszcie zabraknąć tych najmniejszych, cyklicznych, skupionych wokół konkretnych społeczności. Mam tu na myśli takie inicjatywy, jak spotkania Geek Girls Carrots, Women Techmakers, GDG (Google Developers Groups), Java Users Groups jak i wiele innych, które długo by jeszcze wymieniać. Na samym końcu chciałam postawić jedno, nurtujące mnie pytanie - jakie polskie imprezy technologiczne polecają czytelnicy Antyweb?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu