Świat

Polska w czołówce krajów z najdroższym dostępem do internetu?

Grzegorz Marczak
Polska w czołówce krajów z najdroższym dostępem do internetu?
51

Na blogu thenextweb.com została opublikowana bardzo ciekawa mapka pokazująca ceny 1 mbps w różnych krajach wraz z średnią prędkością z jaką łączą się w nich użytkownicy internetu - chodzi oczywiście o broadband. Dla polski zestawienie pokazuje średni koszt 1mbps jako 13 dolarów i uwaga średn...Na blogu thenextweb.com została opublikowana bardzo ciekawa mapka pokazująca ceny 1 mbps w różnych krajach wraz z średnią prędkością z jaką łączą się w nich użytkownicy internetu - chodzi oczywiście o broadband. Dla polski zestawienie pokazuje średni koszt 1mbps jako 13 dolarów i uwaga średnią prędkość na poziomie 7.5 mbps. Według zestawienia Polska kwalifikuje się do jednych z najdroższych krajów jeśli chodzi o cenę za 1mb i to pewnie jest prawda bo w średnią na poziomie 7.5 raczej nie wierzę.

Dla porównania w US średnia cena za 1mb to 3.55 USD a w Francji tylko 1.64. W czołówce krajów z tanimi internetem znajduje się oczywiście Japonia i Korea.

Ciekawy jestem ile płacicie za internet? I czy podane dane są choć trochę zbliżone do rzeczywistości. Ja w Aster mam pakiet 3mb ale jest to tak stara oferta, że nie ma jej już w cennikach - płacę chyba coś około 90 PLN (nie zmieniam już umowy bo niedługo się przeprowadzam).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaISPdostęp do internetu