Świat

Polacy w Facebook - 311 tysięcy rejestracji tygodniowo!

Grzegorz Marczak
Polacy w Facebook - 311 tysięcy rejestracji tygodniowo!
58

Wspominałem kiedyś o serwisie z statystykami rejestracji w Facebook czyli checkfacebook.com. Pokazuje on bardzo ciekawe statystyki odnośnie użytkowników z danego kraju, mapy oraz najnowsze informacje na temat Facebook. Najciekawsze jest jednak to, że Polska ( via Ragni na spianczu) jest liderem tabe...

Wspominałem kiedyś o serwisie z statystykami rejestracji w Facebook czyli checkfacebook.com. Pokazuje on bardzo ciekawe statystyki odnośnie użytkowników z danego kraju, mapy oraz najnowsze informacje na temat Facebook. Najciekawsze jest jednak to, że Polska ( via Ragni na spianczu) jest liderem tabeli z największą ilością rejestracji w skali tygodnia . Według niej użytkownicy z Polski rejestrują się w serwisie w tempie 311 tysięcy osób na tydzień! W sumie na Facebook według checkfacebook jest już 1,119,560 użytkowników z naszego kraju.Jeśli dynamika to zostanie utrzyma to dość łatwo policzyć kto i kiedy będzie zagrożony szybko rosnącym facebookiem - i nie chodzi jedynie o kategorię serwisów społecznościowych (komunikatory, newsy itp).

Gorszą informacją dla "naszych" społecznościówek może być jednak fakt, że FB wysysa z nich tych najbardziej zaangażowanych i świadomych użytkowników. Wprawdzie nie zrezygnują oni od razu z innych miejsc ale z czasem wytworzony przez FB ekosystem wciągnie ich coraz bardziej. Mamy przecież w jednym miejscu aplikacje, gry, możliwość słuchania muzyki, recenzje filmów, kontakty, chat, mikroblogi, blogi, newsy itp. Mamy taki na razie mniejszy internet z tym, że wszystko jest w jednym miejscu i dość sprawnie ze sobą zintegrowane (choć o intuicyjności obsługi tego nie mogę powiedzieć, dlatego używam wersji lite).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaFacebooksocial network