Felietony

Polska odpowiedź na picnik.com czyli edytor zdjęć online

Grzegorz Marczak
Polska odpowiedź na picnik.com czyli edytor zdjęć online
32

Jeśli mieliście kiedyś potrzebę edycji fotografii czy pliku graficznego online to na pewno serwis picnik.com nie jest wam obcy. Firma NetTel Polska z łodzi (właściciel Smyki.pl i Nianie.pl) uruchomiła własnie bardzo podobny do picnika serwis Fotkarium.pl również służący do onlinowej obróbki zdjęć...


Jeśli mieliście kiedyś potrzebę edycji fotografii czy pliku graficznego online to na pewno serwis picnik.com nie jest wam obcy. Firma NetTel Polska z łodzi (właściciel Smyki.pl i Nianie.pl) uruchomiła własnie bardzo podobny do picnika serwis Fotkarium.pl również służący do onlinowej obróbki zdjęć.

Problem jaki zawsze miałem korzystając z picnik.com to długi czas ładowania strony (a właściwie komponentu odpowiedzialnego za cały mechanizm edycji grafiki), w przypadku polskiego serwisu czas ten jest o wiele krótszy. Dla mnie jest to jedna z podstawowych zalet Fotkarium.

Jeśli chodzi o funkcje i użyteczność to Fotkarium moim zdaniem wykonane jest bardzo dobrze. Przede wszystkim nie trzeba się rejestrować do serwisu, po drugie już na pierwszej stronie mamy opcję dodawania zdjęcia do edycji oraz jasno zaznaczone kolejne kroki. Tak samo sam ekran edycji zdjęcia jest dość przejrzysty i nie sądzę aby ktokolwiek miał problem z jego użyciem.

Możliwości edycji w Fotkarium to raczej podstawy takie jak zmiana rozmiaru grafiki, kadrowanie, obracanie, zamian kolorów, rozmycie, kontrast, czerwone oczy a nawet wybielanie zębów :) Oprócz tego dla tych którzy zapędzą się w edycji jest zawsze możliwość cofnięcia danego efektu lub wręcz powrócenia do oryginału.

Mam więc jednym słowem bardo porządnie wykonany serwis internetowy do onlinowej edycji grafiki. Życzyłbym sobie aby inne polskie realizacje prezentowały podobną jakość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup