Polska

Polacy kochają radio FM! Słuchają go przez 4,5 godziny każdego dnia

Grzegorz Ułan
Polacy kochają radio FM! Słuchają go przez 4,5 godziny każdego dnia
34

Na stronach I Love Radio pojawiło się dziś podsumowanie 2017 roku ze statystycznymi danymi obrazującymi popularność radia FM w Polsce w ubiegłym roku.

Popularność radia FM w Polsce

Największe wrażenie robi czas, który poświęcamy na słuchanie radia FM, który w dni robocze wyniósł 4,39 godzin, a uśredniając ten czas w rozłożeniu na każdy dzień tygodnia - 4,26 godzin. W wakacje też czas wydłuża się o 5 minut, co można tłumaczyć wyjazdami i dłuższym słuchaniem radia w samochodach.

Również zaskakujący jest zasięg radia FM. Codziennie dociera do 71,5% Polaków, a w ujęciu tygodniowym aż 9 na 10 Polaków włącza radio każdego tygodnia.

W ujęciu demograficznym, największy odsetek słuchających radia FM jest w grupie wiekowej pomiędzy 30 a 39 lat – 21,6%, w większości są to kobiety (51,3%) i osoby ze średnim wykształceniem (35,4%).

Gdzie słuchamy radia FM? Osobiście tu dostrzegam największe zaskoczenie. Wydawało mi się, że większość czasu przypada na słuchanie radia jednak w pracy (13,1%), gdzie często włącza się radio, by "coś" leciało w tle, ale okazuje się, że najpopularniejsze jest tu zacisze domowe (43,1%) i samochody (35,8%).

Jakich stacji FM słuchamy? Tu też mam dla Was odpowiedź, bowiem również dzisiaj dostaliśmy od Anny Wiater, rzecznika prasowego KBR zestawienie najpopularniejszych stacji radiowych w największych miastach Polski (powyżej 200 tysięcy mieszkańców).

Najpopularniejsze stacje radiowe w Warszawie

Już w poprzedniej fali badania Radio Zet straciło fotel lidera w Warszawie na rzez RMF FM, ten stan się utrzymał w drugim półroczu 2017 roku, ale z podium spadła za to "trójka", w jej miejsce pojawiło się radio TOK FM.

Najpopularniejsze stacje radiowe we Wrocławiu

We Wrocławiu na pierwszej pozycji umocniło się RMF FM, a "trójka" straciła kila procent, dzięki temu ESKA zbliżyła się bardziej i prawdopodobnie niedługo prześcigną Program 3 Polskiego Radia.

Najpopularniejsze stacje radiowe w Toruniu

W Toruniu na uwagę zasługuje przede wszystkim pozycja lidera lokalnej rozgłośni Radio Gra oraz rosnąca popularność Meloradio, które we wrześniu ubiegłego roku zastąpiło ZET Gold.

Najpopularniejsze stacje radiowe w Szczecinie

Co słychać w Szczecinie? Tu nadal najbardziej popularne jest Radio Szczecin, choć już z dużo mniejszą przewagą niż w poprzednim półroczu 2017 roku. Zwróćcie też uwagę na dramatyczny spadek popularności "trójki".

Najpopularniejsze stacje radiowe w Rzeszowie

W Rzeszowie stabilnie od dwóch lat, zamieniają się jedynie dwoma pierwszymi miejscami radio RMF FM i Radio Zet.

Najpopularniejsze stacje radiowe w Radomiu

W Radomiu niepodzielnie rządzi Radio Rekord FM z olbrzymia przewagą nad Radio RMF FM, Radio ESKA czy Radio ZET.

Najpopularniejsze stacje radiowe w Poznaniu

W Poznaniu rozgłośnię RMF FM gonią właśnie lokalne wersje stacji Radio Złote Przeboje oraz Radio ESKA.

Najpopularniejsze stacje radiowe w Olsztynie

W Olsztynie z ogromną przewagą najpopularniejsze jest radio RMF FM, daleko w tyle Radio ZET i Program 3 Polskiego Radia.

Najpopularniejsze stacje radiowe w Łodzi

Łódź bez większej historii, na czele RMF FM, Radio ZET i Radio ESKA, odskoczyła jedynie od czołówki "trójka", ale to w większości miast w Polsce.\\

Najpopularniejsze stacje radiowe w Lublinie

Najpopularniejsze stacje radiowe w Krakowie

Najpopularniejsze stacje radiowe w Kielcach

Najpopularniejsze stacje radiowe w Aglomeracji Śląskiej

Najpopularniejsze stacje radiowe w Trójmieście

Najpopularniejsze stacje radiowe w Częstochowie

Najpopularniejsze stacje radiowe w Bydgoszczy

Najpopularniejsze stacje radiowe w Białymstoku

Photo: tsidvintsev/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu