Gry

Pokemon Unite: nowa gra zmierza na Switcha i smartfony!

Kamil Świtalski
Pokemon Unite: nowa gra zmierza na Switcha i smartfony!
0

Pokemon Unite to najnowsza MOBA zmierzająca na Nintendo Switch, smartfony i tablety.

Pokemony to niewątpliwie jedna z najważniejszych marek w popkulturze. Właśnie zakończył się najnowszy Nintendo Direct, na którym zaprezentowano najświeższą odsłonę serii — wbrew nadziejom graczy, nie były to jednak zapowiedzi odświeżonej wersji czwartej generacji, a zupełnie nowa gra: Pokemon Unite!

Pokemon Unite: nowa gra na smartfony i Switcha tworzona przez Tencent

Tencent — chiński gigant, który na tamtejszym rynku wydaje gry Nintendo. Pokemon Company — ich przedstawiać raczej nikomu nie trzeba. Teraz łączą siły i zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami: tworzą zupełnie nową markę z uwielbianymi bohaterami. Wcześniejsze wieści się potwierdziły i mieliśmy okazję obejrzeć Pokemon Unite w akcji.

Pokemon Unite to MOBA, w której będą na przeciwko siebie stawać dwie pięcioosobowe drużyny. Wraz z progresem nasze stworki będą kolejno uczyły się nowych sztuczek — w tym przede wszystkim ataków. Bardzo ważną informacją jest ta, że tytuł będzie wspierał grę cross-platformową, czyli współzawodniczyć będą mogli ze sobą wszyscy zainteresowani — niezależnie od tego, na której platformie uruchomią grę. Pierwsze komentarze że to League of Legends z Pokemonami za 3, 2, 1...

Data premiery Pokemon Unite nie jest jeszcze znana — ale firma zapewnia, że wkrótce mamy usłyszeć pierwsze konkrety. Póki co możemy zobaczyć grę w akcji i zastanowić się: skąd brać czas na kolejną potencjalnie wciągającą grę?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu