Felietony

Pojawił się klon Pobieraczka. Gorszy od Pobieraczka

Grzegorz Ułan
Pojawił się klon Pobieraczka. Gorszy od Pobieraczka
30

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy Was o zakończeniu świadczenia usług przez zmorę polskiego internetu ostatnich lat - Pobieraczek.pl. Dostaliśmy właśnie informację od naszego Czytelnika o pojawieniu się podobnie działającego serwisu - Plikostrada.pl W podesłanej informacji zwrócił on uwa...


Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy Was o zakończeniu świadczenia usług przez zmorę polskiego internetu ostatnich lat - Pobieraczek.pl. Dostaliśmy właśnie informację od naszego Czytelnika o pojawieniu się podobnie działającego serwisu - Plikostrada.pl

W podesłanej informacji zwrócił on uwagę na zapis w regulaminie tego serwisu, który stawia go w jeszcze gorszym świetle niż jego poprzednika. Podobnie jak Pobieraczek, mamy tu bezpłatny okres próbny. Tyle, że Pobieraczek oferował 10 dni, w przeciągu których mogliśmy zrezygnować z usług bez konsekwencji. Plikostrada poszła po całości (paragraf 2, podpunkt 10):

Umowa zawierana jest na pełen okres świadczenia Usługi (zwany dalej „Okresem Świadczenia Usługi“), na który składają się łącznie czternastodniowy okres bezpłatnego świadczenia Usługi (zwany dalej „Okresem Bezpłatnym“ oraz dwunastomiesięczny okres odpłatnego świadczenia usługi (zwany dalej „Okresem Płatnym“).

W mojej ocenie tego zapisu już podczas akceptacji tego regulaminu, przy zakładaniu konta, narażeni będziemy na poniesienie kosztów rocznego korzystania z tego serwisu. Przestrzegamy przed tym serwisem i jemu podobnymi. Dział kontaktu oczywiście niedostępny, podejrzewam, że nie nawiążemy go z żadną polską lokalizacją.

Aktualizacja

Jednak jest opcja rezygnacji w trakcie bezpłatnego okresu. Dziękuję za zwrócenie uwagi (Mateusz Biełous).

W trakcie trwania czternastodniowego Okresu Bezpłatnego, Usługobiorcy przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy bez konieczności podania przyczyny. Uprawnienie, o którym mowa w zdaniu poprzednim winno być dla swej skuteczności zrealizowane poprzez wysłanie pisemnego oświadczenia woli w postaci wiadomości email, sporządzonej według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu i wysłanej na adres pomoc@plikostrada.pl.

Niemniej jednak wspomniany przeze mnie zapis dość skutecznie zabezpiecza ewentualne roszczenia w przypadku niezapoznania się z regulaminem przez potencjalnych użytkowników serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

oszustwo