0

Podróże Google podpowiadają kiedy warto odwiedzić wskazane miasto. I to w świetnej formie!

Usługi Google związane z planowaniem wycieczek są naprawdę fajne. Dla tych którzy nie lubią czytać miliarda przewodników, nie zagłębiają się w zmiany cen w poszczególnych okresach na przestrzeni ostatnich kilku czy kilkunastu lat — są nieocenioną pomocą przy samodzielnym składaniu podróży. Banalne w obsłudze narzędzia nawet ludziom niespecjalnie obeznanym w temacie pozwalają w mig dokonać rezerwacji, a przy okazji też podpowiedzą co nieco. Tak też sprawy mają się z rezerwacją hoteli: korzystając z rezerwacji w ramach Google Podróży można skorzystać z magicznej opcji "kiedy odwiedzić?".

Kiedy odwiedzić — Podróże Google podpowiedzą najlepszy najkorzystniejszy czas na odwiedziny w danym miejscu

Podróże Google to nie tylko zintegrowany system wyszukiwania połączeń lotniczych i podpowiedzi związane z tworzeniem planu wyjazdu. To także stale rozwijane algorytmy wyszukiwania noclegów — zakładka Hotele może i zadebiutowała jakiś czas temu, ale regularnie uczy się nowych sztuczek. Jedną z ostatnich jest podpowiedź kiedy warto odwiedzić dane miejsce. Po wpisaniu nazwy miejscowości i czasu wyjazdu, między rubrykami wyszukiwania, a wynikami — jest pole z trzema magicznymi działami: gdzie się zatrzymać, kiedy odwiedzić oraz ile to kosztuje.

Pierwsza z nich opowie co nieco o rejonach w których można się zatrzymać i tym co mają w swojej ofercie. Ostatnia: średnie ceny dla różnych standardów. Najciekawiej jednak wypada dla mnie sekcja kiedy odwiedzić, która w czytelnej formie podaje informacje na temat pogody której można się mniej-więcej spodziewać, obłożeniu dla danego miesiącu no i — oczywiście — cen. Bo te przecież zmieniają się wraz zainteresowaniem, a w najgorętszych turystycznie miesiącach potrafią być nawet kilkukrotnie wyższe. Powyższy przykład dotyczy Nowego Jorku, a dane z których korzysta platforma pochodzą z NOAA.

To pierwszy raz kiedy miałem przyjemność korzystać z tej funkcji i… nie powiem — bardzo pozytywne zaskoczenie. Na pierwszy rzut oka pomoc niewielka, ale dla tych mających komfort planowania wyjazdu z wyprzedzeniem i nie muszących się trzymać sztywnych dat — może okazać się nieocenioną pomocą.