Startups

Pluszektorium takie urocze

Grzegorz Marczak
Pluszektorium takie urocze
10

Ostatnio w poszukiwaniu inspiracji zapytałem na naszej grupie Rozmowy o Startupach na Facebooku o ciekawe polskie startupy do opisania. No i zrobiła się z tego wątku naprawdę pokaźna lista z ponad 120 pozycjami. Przeglądamy je wszystkie dokładnie, ale... jeden z projektów mnie urzekł. Chodzi o Pl...

Ostatnio w poszukiwaniu inspiracji zapytałem na naszej grupie Rozmowy o Startupach na Facebooku o ciekawe polskie startupy do opisania. No i zrobiła się z tego wątku naprawdę pokaźna lista z ponad 120 pozycjami. Przeglądamy je wszystkie dokładnie, ale... jeden z projektów mnie urzekł.

Chodzi o Pluszektorium, sama nazwa przyciąga już jak magnes, bo jest to połączenie dwóch tak skrajnie różnych słów. Natomiast sam projekt to tak naprawdę sklep z zabawkami dla dzieci. Zabawki te są dość nietypowe, ponieważ wszystkie są w kształcie ludzkich organów.

Ktoś powie, że to niedorzeczne, ale warto przeczytać jaka idea stała za właśnie takim zabawkami:

Pluszektorium może być zarówno gadżetem jak i narzędziem do tłumaczenia świata dzieciom, jak i narzędziem do skracania dystansu między oschłym gabinetem lekarskim a resztą świata. Zamień to w zabawę! Przy otwarciu paczki z maskotką emocje są podobne do otrzymania prezentu – w końcu nie ma dwóch identycznych na całym świecie!

Jak dla mnie ma to sens - pewnie każdy rodzic zrozumie też jak fajną niespodzianką czy też nagrodą mogą być takie słodkie zabawki.

Zabawki tanie nie są bo każda kosztuje 58 PLN, biorąc jednak pod uwagę że są robione ręcznie to cenę tę można usprawiedliwić. Zawsze też lepiej kupić pluszaka z pomysłem niż chińską zabawkę o niepewnej konstrukcji. Pluszaki dzieci zapamiętują na całe życie - ja swojego misia pamiętam do tej pory :)

eCommerce to też bardzo wdzięczny temat biznesowy, jeśli zrobi się moda na takie pluszaki to twórcy tego projektu mają szansę, co prawda niewielką patrząc na to, że jest to sklep z dość ograniczonym asortymentem - ale mają.

A dlaczego o nich piszę? Pluszektorium mnie urzekło swoim pomysłem, doceniam inicjatywę i ręcznie robione zabawki dające dzieciom coś więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu